Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дерева мають здатність продовжувати життя

У світі науки 5705 переглядів

Опубліковано - 23.02.2010 23:01 | Всі новини | Версія для друку

Коала
Коала
Ссавці, що живуть на деревах, живуть приблизно вдвічі довше, - на відміну від їхніх побратимів, які населяють більш небезпечні місця.

Праця, яка містить такий висновок, опублікована в журналі Proceedings of the National Academy ofSciences. Коротко результати дослідження викладає New Scientist.

Учені проаналізували тривалість життя 776 видів ссавців, що представляють всі основні групи цього класу хребетних. Виявилося, що мешканці дерев завжди живуть довше за своїх наземних родичів. Це правило дотримувалося навіть тоді, коли деревні ссавці були дрібнішими від споріднених тварин, що мешкають на землі. У загальному випадку тривалість життя великих тварин більше, ніж дрібних.

Еволюційні біологи давно запропонували гіпотезу, в якій ствреджується, що природний добір менш жорстокий по відношенню до тварин з "благополучних" екологічних ніш (до яких належать дерева), і тому вони повинні мати більшу тривалість життя. Нова робота надала фактичні дані, що підтверджують таку точку зору.

Кілька років тому інший колектив авторів провів ще одне дослідження, пов'язане з вивченням тривалості життя. Вчені аналізували, які тварини найменше постраждають від зміни температур. Виявилося, що найкраще глобальне потепління (в реальності якого останнім часом сумніваються деякі фахівці) перенесуть тварини з нетривалим життєвим циклом, повідомляє Lenta.ru.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.