Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені з’ясували, як ракові клітини обманюють імунну систему

У світі науки 7645 переглядів

Опубліковано - 29.03.2010 14:36 | Всі новини | Версія для друку

Вченим вдалося зрозуміти, як ракові клітини обманюють імунну систему
Вченим вдалося зрозуміти, як ракові клітини обманюють імунну систему
Вчені довели, що деякі типи ракових пухлин створюють навколо себе молекулярне оточення, яке імітує оточення лімфатичних вузлів, обманюючи таким чином клітини імунної системи і отримуючи можливість безперешкодно і агресивно поширюватися в організмі.

Своє відкриття дослідники описали в статті, опублікованій у п'ятницю у випуску журналу Science.

Це відкриття може бути використане для розробки методик боротьби з раком.

У своїй роботі вчені провели дослідження меланоми, раку шкіри, на прикладі модельних тварин (мишей), в якому показали, що деякі типи ракових пухлин при розвитку меланоми здатні створювати навколо себе мікрооточення, яке нагадує за своєю структурою і функціями оточення лімфовузлів.

Лімфовузли - це важлива частина імунної системи, через які відбувається циркуляція імунних клітин в організмі людини. Зокрема, у лімфовузлах спеціальні клітини імунної системи, так звані Т-лімфоцити, отримують інформацію про наявні в організмі чужорідні тіла, антигени, на знищення яких і прямують у наслідку.

Група вчених під керівництвом професора Мелоді Шварц з Федеральної політехнічної школи Лозанни у Швейцарії провела дослідження агресивних пухлин меланоми, які відрізняються від інших тим, що вони виділяють особливий білок-рецептор CCL21. Виявилося, що, як і лімфатичні вузли, цей тип пухлин, завдяки виділенню спеціальних білків, які імітують білки на поверхні лімфатичних вузлів, може приєднувати до себе Т-клітини імунної системи і "вчити" їх не знищувати подібні пухлини в інших частинах тіла. Це дозволяє подібним пухлин "не боятися" знищення імунною системою і вільно поширюватися в організмі.

"Таким чином пухлина обманює тіло, примушуючи його вважати новоутворення здоровою тканиною", - сказала Шварц, слова якої наводить прес-служба школи.

Цей механізм взаємодії ракових пухлин з імунною системою людини був раніше невідомий вченим, а тому автори дослідження вважають, що їх робота дозволить істотно просунутися у створенні і розробці нових методик протистояння розвитку і розповсюдженню раку в організмі людини.

Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, що ВІЛ може успішно перечікувати дію ліків у клітинах кісткового мозку.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.