Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Контора пише. Столичні ЖЕКи отримали право законно ігнорувати думку споживачів

Добробут Регіон: м.Київ 5697 переглядів

Опубліковано - 6.04.2010 20:19 | Всі новини | Версія для друку

Контора пише. Столичні ЖЕКи отримали право законно ігнорувати думку споживачів
Контора пише. Столичні ЖЕКи отримали право законно ігнорувати думку споживачів
Столична влада спростила процедуру проведення громадських слухань щодо визначення розміру квартплати по кожному окремо взятому житловому будинку.

Зокрема, визначено, що громадські слухання вважаються такими, що відбулися, незалежно від кількості присутніх осіб. Тоді як до цього вони вважалися такими, якщо на них були присутні більш ніж половина споживачів відповідного будинку.

Відповідні зміни внесені до Порядку проведення громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в Києві та затверджені розпорядженням КМДА від 29 березня 2010 р. №187, текст якого розміщено на офіційному веб-порталі влади столиці.

При цьому змінами до Положення також визначено, що громадські слухання здійснюються виключно шляхом скликання загальних зборів споживачів за місцем проживання (раніше дозволялось проводити громадські слухання шляхом громадського обговорення через надання відповідей на персональні пропозиції споживачів, проведення круглих столів та телевізійних конференцій, зборів споживачів чи іншим шляхом, не забороненим законодавством).

Скасовано також пункт Положення про створення погоджувальної комісії за участю представників виконавця послуг, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування й споживачів у разі наявності спірних питань, що виникли під час громадських слухань.

Відтепер рішення прийматиметься в будь-якому разі на загальних зборах споживачів та визначатиметься простою більшістю голосів присутніх на слуханнях. Упродовж трьох днів з дня проведення громадських слухань організатор має оприлюднити їхній протокол для ознайомлення всіх споживачів відповідного будинку шляхом розміщення його копії на інформаційних стендах у під’їздах та біля будинків. Оригінал протоколу громадських слухань організатор подає разом з розрахунком тарифу до Головного управління КМДА з питань цінової політики для підготовки відповідних розпорядчих документів про затвердження тарифів на послуги.

Згідно зі змінами до Положення, відтепер складніше відмовитись від тієї чи іншої послуги з обслуговування будинку чи прибудинкової території. Так, якщо раніше для відмови від певних послуг було достатньо зібрати “не менше половини загальної кількості споживачів відповідного будинку”, то тепер відмова від деяких послуг із запропонованого виконавцем послуг переліку має бути затверджена письмово підписами 100% споживачів відповідного будинку.

Як повідомлялося раніше, наприкінці січня ц.р. перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, посилаючись на розпорядження Київського міського голови Леоніда Черновецького, поінформував, що у 2010 році кияни самостійно визначать перелік послуг з утримання будинків, за які вони сплачуватимуть.

Зокрема, за його словами, мешканці зможуть додатково закласти в тариф плату за охорону, консьєржа, заміну ліфта тощо. Або ж залишити все як є чи навіть скоротити кількість послуг.

Однак при цьому він зазначив, що потрібно врахувати, що законодавством передбачений перелік обов’язкових послуг з утримання будинків комунальної форми власності, і в разі, якщо мешканці вирішать відмовитись від якихось із них, вони мають визначитись, хто надалі буде надавати ці послуги.

“Тобто, у протоколі громадських слухань буде записано, що, наприклад, мешканці будинку вирішили відмовитись від централізованого вивезення твердих побутових відходів, і одразу ж зазначено, хто натомість буде виконувати цю функцію. Це ж стосується утримання ліфта, миття сходових клітин тощо. Рішення буде прийматись більшістю у кожному окремо взятому будинку», - сказав перший заступник голови КМДА.

За його інформацією, провести слухання планується впродовж І півріччя поточного року.

Від “Аратти”: як кияни, можемо, виходячи із власного досвіду, стверджувати, що й раніше так звані громадські слухання були легальною фікцією, що прикривала свавілля місцевих чиновників "думкою народу". Проте, механізм кворуму дозволяв громадянам, у разі крайньої потреби опротестувати рішення зборів у судовому порядку.

Тепер, з моменту ліквідації обов'язкового кворуму зборів споживачів послуг, довести чиновницький фальсифікат - взагалі неможливо.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.