Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Археоптерикс виявився нічним птахом

У світі науки 5740 переглядів

Опубліковано - 6.04.2010 21:21 | Всі новини | Версія для друку

Археоптерикс виявився нічним птахом
Археоптерикс виявився нічним птахом
Американські учені розробили критерій, який дозволяє на підставі будови черепи визначати, який спосіб життя вів той або інший птах.

Стаття дослідників з'явилася в журналі Vision Research. Використання нового критерію відносно археоптерикса показало, що він полював ночами, уточнює New Scientist.

Учені орієнтувалися на характеристики очних ямок і склерального кільця (шар дрібних кісточок в стінці ока). Проаналізувавши 77 видів птахів, автори нової роботи визначили, що залежно від способу життя (плювання вдень, вночі або в сутінках) зовнішній і внутрішній діаметри склерального кільця, а також глибина очної ямки знаходяться в чіткій закономірності.

Анатомічні характеристики очей археоптерикса однозначно вказують, що він вів нічний спосіб життя. Досі спеціальних досліджень щодо часу активності цього вимерлого птаха юрського періоду не проводилося, проте на більшості зображень, виконаних за участю експертів, археоптерикс намальований вдень.

Торік інший колектив авторів вивчив ще одне з відчуттів археоптерикса - слух. На підставі будови вуха археоптерикса дослідники довели, що ці птахи чули дуже погано.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.