Янукович виступив у Стразбурзі як сателіт Кремля

Автор/джерело -  © УНІАН



Дата публiкацiї - 27.04.2010 17:09 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=10004

Президент України Віктор Янукович заявляє, що Голодомор не можна визнавати геноцидом.

Про це він сказав сьогодні, відповідаючи на запитання депутатів Парламентської Асамблеї Ради Європи у Страсбурзі.

“Це були наслідки сталінського тоталітарного режиму, ставлення до людей”, - сказав Янукович.

“Але визнавати Голодомор як факт геноциду щодо того чи іншого народу, ми вважаємо, буде неправильно, несправедливо. Це була трагедія, спільна трагедія держав, що входили до СРСР”, - додав він.

Янукович зазначив, що голод був не лише в Україні, але й у Росії, Білорусі, Казахстані.

Між тим, виступ гаранта супроводжувався скандалом.

Члени делегації України у Парламентській Асамблеї Ради Європи від опозиції під час промови Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА вийшли із сесійної зали на знак протесту.

Про це повідомила народний депутат Ольга Герасим'юк.

“Після того, що відбулося сьогодні в українському парламенті, ми не могли не вийти із зали, коли Президент України почав свою промову”, - сказала вона.

Депутат зазначила, що представники української опозиції протестували, зокрема, проти здачі українських інтересів. “Тому що це виступав не Президент України, а губернатор української області Російської імперії”, - сказала Грерасим'юк.

Вона також зазначила, що демарш українських депутатів було помічено колегами з інших країн. Крім того, депутат не виключила, що звертатиметься по допомогу до групи Народних партій у ПАРЄ, до якої, зокрема, входять українські депутати від НУ-НС і БЮТ, у тому числі стосовно можливості провести на наступній сесії ПАРЄ у червні термінові дебати щодо стану демократії в Україні.

Як повідомляося раніше, 28 квітня ПАРЄ розглядатиме проект доповіді щодо Голодомору, підготовлений нинішнім Президентом ПАРЄ Мевлютом Чавушоглу. У цій доповіді планується визнати великий голод на території Росії, Білорусі, Казахстану та Україну як злочин сталінського режиму, а також визнати заслуги України у вшануванні пам’яті жертв Голодомору. Цей варіант доповіді повністю влаштовує російську сторону, яка вже заявляла, що не виступатиме проти цього документу.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.