До Кия в гості

Автор/джерело -  © Марина ЮРЕВИЧ, “Україна Молода”Дата публiкацiї - 24.09.2006 16:21 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1009

У Києвi встановлять близько тисячі громадських вбиралень, вшанують мільйонного туриста та збудують десять п'ятизіркових готелів.

Микола Грицик

Статистика свідчить: до Києва все охочіше їдуть гості, зокрема й іноземні. За словами начальника Головного управління туризму, готельного господарства та курортів Київської міської держадміністрації Миколи Грицика, за рік столицю відвідало 950 тисяч туристів, з них 200 тисяч — iноземцi, а загалом, за останні п'ять років кількість бажаючих оглянути Дніпровські схили зросла утричі. Нині Київ готується зустріти свого мільйонного гостя: його, запевняє пан Микола, усіляко вшанують — от тільки як, поки що таємниця. Київ починають відвідувати туристи з екзотичних країн — таких, як Мадагаскар, Гренада, Руанда, Танзанія, Токелау. Тим часом столичні керманичі звітують: київські фахівці роблять усе для того, аби іноземець орієнтувався у столиці України без проблем — і путівники англійською виготовили, і розробили для них туристичні маршрути, і вказівники у найпопулярніших місцях огляду встановили. І показати туристам є що: у столиці сотні культурних та історичних пам'яток, 21 зона відпочинку, чимало музеїв. До речі, найбiльш відвідуваним є Водно-інформаційний центр, або Музей води.

Однак роботи ще чимало. У столиці України складна ситуація із готелями, каже Микола Грицик, — наразі є 117 готельних комплексів, серед них тільки один п'ятизірковий. А потреби ростуть. За словами пана Миколи, у Києві не вистачає 4,2 тисячі готельних місць. Вочевидь, не вистачає Києву і конгрес-готелю, який би дозволив збільшити туристичний потік. «Якби в нас був такий готель, ми могли б у Києві проводити світові конгреси, — каже пан Грицик. — Головне — знайти під такий готель інвестора». Фахівці дивляться у перспективу: Київ потребує 10 п'ятизіркових готелів (хоча ще минулого року йшлося про п'ять). І вже в 2006 році планують побудувати два готелі з п'ятьма зірочками, один чотиризірковий і ще п'ять невеликих. До 2010 року, розмірковує Микола Грицик, у столиці має вирости не менше 70 нових готелів — різних за розмірами і категорією комфортності, — аби Київ міг приймати одночасно до 250 тисяч туристів.

Однак готелі — це лише одна сторона медалі. Проблем вистачає і на вулицях. Щоправда, Микола Грицик запевняє: усі вирішимо. «Ви помітили, що на центральних вулицях Києва поменшало жебраків, біля Михайлівського, Володимирського соборiв? — звітує завгосп туристичної галузі столиці. — На вокзалі стало менше сумнівних людей, які здають квартири невідь-де гостям Києва». І це, мовляв, тільки початок. Ось найближчим часом планують облаштувати близько тисячі громадських вбиралень, встановити вказівники до них (у тому числі й іноземними мовами). Це будуть, в основному біо- та контейнерні туалети в найпопулярніших для туристів місцях. Микола Грицик запевняє: туалети будуть сучасними і пристойними — із дзеркалами та рукомийниками.

Ще міська влада активно взялася за контроль роботи туристичних організацій — цього року вже 16 турпідприємств позбавили ліцензії. Так само, каже Микола Грицик, постійно перевіряється якість послуг туристичного супроводу. Фахівці контролюють навіть тексти гідів-перекладачів: що вони розповідають іноземним туристам про Україну?

А ще у столиці всерйоз розглядають питання створення муніципальної туристичної міліції, яка б слідкувала за якістю туристичних послуг, та єдиного інформаційно-туристичного центру, де кожен охочий міг би отримати необхідні дані, замовити квитки в театр чи на потяг і дізнатися про новинки у сфері послуг.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.