Сміття замість вугілля придбали освітянські чиновники Чернігівщини

Автор/джерело -  © ICTV



Дата публiкацiї - 2.10.2006 10:54 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1066

На Чернігівщині перед опалювальним сезоном вугіллям посипають дороги. Причиною – низька якість вугілля, яке закупили для сільських шкіл. Воно взагалі не горіло. Цивільний позов щодо фірми, яка ошукала освітян минулої зими, нині у суді. Діти не замерзли лише завдяки спільним зусиллям вчителів та батьків.

Дві третини чорного золота, яке отримала сільська школа Шестовиць виявилися шлаком. З тридцяти тонн у люті морози минулої зими вчителі та батьки вручну вибирали те, що хоч якось горіло. Рештою досі гатять дірки на дорозі до школи.

Олександр Демченко, директор Шестовицької загальноосвітньої школи:
- Воно не горіло, а просто гасило полум‘я, і навіть неозброєним оком було видно, що це не вугілля, а якась порода і земля.

Тендер на постачання вугіллям шкіл виграла одна – єдина фірма, яка самовільно замінила марку вугілля і привезла лише половину від оплаченого. В діях освітянських чиновників прокурорська перевірка злих намірів не побачила. На щастя, обморожених дітей у школах також не було. В Шестовиці батьки принесли дрова та солому, в сусідньому селі – палили старі покришки з автосервісу та вмикали електрокаміни. Тож у суді розглядають не кримінальну, а господарчу справу. Втім довести провину поставників буде важко, адже аналогів процесу не було – кажуть у прокуратурі.

Володимир Данішевський, прокурор Чернігівського району:
- Як прокурор, я буду вимагати в суді стягнути з ВАТ Чернігівоблпаливо збитки в розмірі 15 тисяч гривень, які зазнали школи в результаті використання електроенергії для електрообігрівачів.

На цю зиму п’ять районів придбали для шкіл торфобрикет. Він дешевше вугілля і виробляється в області–тож легше контролювати якість. А освітянським управлінцям радять бути уважними. Аби не помилитися – перевіряти паливо ще восени, а не за двадцятиградусних морозів.

Від "Аратти". Зважаючи на загальні тенденції української освіти, слід очікати у найближчому майбутньому повідомлення про поставки до шкіл дусту в таблетках замість вітамінів. Ну справді, кому та освіта, разом з учнями та вчителями, тепер потрібні? Немає людей - немає проблем...


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.