Депресія спричиняє недоумство

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 7.07.2010 16:54 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=10695

Американські вчені встановили, що депресія підвищує ризик розвитку недоумства.

Дослідники спостерігали 949 людей протягом 17 років. На початку вивчення ніхто з них не мав симптомів деменції, але 125 осіб (13%) страждали на депресію, повідомляє Компьюлєнта.

До кінця експерименту середній вік випробовуваних становив 79 років. У 164-х було діагностовано недоумство, причому у 136 - хвороба Альцгеймера. Недуг вразив 22% тих, у кого на початку дослідження була виявлена депресія, і 17% інших. Іншими словами, розчарування життям збільшило ризик розвитку хвороби на вагомі 70%.

Десятирічний абсолютний ризик виникнення деменції склав 0,21 для людей без симптомів депресії і 0,34 - для людей з ними. На результати не вплинули такі фактори, як вік, стать, освіта і наявність гена APOE, пов`язаного з хворобою Альцгеймера.

"Поки що рано говорити про те, що депресія спричиняє недоумство, але можна виділити кілька способів, якими вона може вплинути на розвиток деменції, - пояснює автор дослідження Джейн Сачінскі з Медичної школи Массачусетського університету. - Наприклад, при депресії відбувається запалення мозкової тканини, збільшується концентрація певних білків у мозку - все це може сприяти недоумства. Крім того, тривала депресія впливає на спосіб життя: змінюється ставлення до дієти, фізкультури та соціалізації - і це теж підвищує ризик".

Дане дослідження є одним з найбільших і найтривалішим з присвячених зв`язку між депресією і деменцією. Попередні експерименти дали суперечливі результати.

Дослідження опубліковане в журналі “Neurology”


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.