По братерські. “Газпром” вже хоче, щоб українці двічі сплатили за вже проданий ним газ

Автор/джерело -  © УНІАН



Дата публiкацiї - 30.08.2010 10:11 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=11239

Росія знайшла новий аргумент на користь злиття НАК "Нафтогаз України" і "Газпрому". Москва обіцяє Києву у разі об`єднання вирівняти ціни на газ для населення двох країн.

ПРо це пише "Комерсант-Україна".

Під час п`ятничних переговорів змінити формулу не вдалося: у "Газпромі" наполягають, що "переписувати хороший контракт – тільки псувати". Але монополія вперше заявила, що у громадян України є шанс отримувати газ за внутрішньоросійськими цінами. Це відбудеться, якщо Київ підтримає висловлену ще в травні російським прем`єром Владіміром Путіним ідею про злиття "Газпрому" і "Нафтогазу".

"Постачання газу для населення України могло б в цьому випадку здійснюватися за цінами, за якими йде постачання газу для населення Росії, - пояснив Олексій Міллер.– У нас ціна для населення встановлюється державою, є неринковою, сьогодні це трохи більше $60 за тисячу кубометрів".

Втім практична цінність цікавої пропозиції Газпрому нівелюється тим, що в 2014 році, Росія планує перевести населення на рівноприбуткові європейські ціни.

Крім того, видання з посиланням на джерела в російській газовій монополії повідомляє ще про одну умову: Україна може розраховувати на пільги тільки після того, як "Нафтогаз" поверне 12,1 млрд кубометрів газу трейдеру RosUkrEnergo (RUE; 50% у "Газпрому", 45% – у Дмитра Фірташа).

Цей газ вилучений у трейдера "Нафтогазом" в 2009 році, але тепер має бути повернений за рішенням Стокгольмського арбітражу, затвердженим українським судом. "Нафтогаз" оскаржує рішення суду у вищестоящих інстанціях. Джерела Ъ говорять, що у разі рішення Верховного суду на користь RUE НАК протягом кількох днів спише газ на користь трейдера, не піднімаючи його зі сховищ. Це підтвердив і співробітник Мінпаленерго. Далі, за словами менеджера "Газпрому", весь газ буде проданий через "Укргаз-енерго" (по 50% належать RUE і "Нафтогазу") в Україні з мінімальною націнкою. Після чого RUE поверне НАК з отриманої виручки (більше $3 млрд) $1,7 млрд – це борг трейдера, який погасив в 2009 році "Нафтогаз".

Від “Аратти”: те, що солодкий сир - виключно у мішоловці, ми, українці, знаємо з дитинства. А що таке "братня дружба" з "Газпромом" - наочно видно на прикладі Білорусі. Хто забувся, можу нагадати, що коли росіяни прихватизовували білоруську трубу (а вона не йде навіть у порівняння з українською), то той самий пан Міллер теж обіцяв білорусам символічні ціни на газ. Те, що маємо у підсумку - знає кожний.

Україна відрізняється від Білорусі насамперед тим, що наразі добуває 20 млрд. кубометрів власного газу і може добувати, щонайменше у п'теро більше, якщо почне розробляти розвідані родовища і сланцевий газ.

Отже, за умови наявності в Києві не окупаційної, а української влади, наша держава може не тільки не купувати російський газ для задоволення власних потреб, а зменшивши енергоспоживання( як це зробили в ЄС), стати продавцем палива на світовому ринку.

Відтак, песпектива від злиття в єдиному пориві з "Газпромом" для пересічного українця означатиме повну втрату не тільки стратегічної ГТС, а й перспективних родовищ газу, які росйські брати миттю за безцінь продадуть на світових ринках(наочний приклад - Шебелінське родовище). Відтак, ми українці втрачаємо навіть теоретичну можливість впливати на базове ціноутворення(означає, що всі ціни на внутрішньому ринку України контролюватиме Москва).

Що стосується $60 обіцянних Міллером - це також агітаційне фуфло для лохів. Адже, наскільки відомо у Росії на рівні уряду затверджено програму, яка передбачає підвищення внутрішніх цін на газ до рівня європейських. При чому - дуже швидко, у найближчі декілька років. І судячи із публікацій у російській пресі - цей план активно втілюється у життя.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.