Людству лишилося 2,25 млн років. А неандертальці не були людьми

Автор/джерело -  © «Освітній портал»Дата публiкацiї - 13.10.2006 16:26 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1176

Вчені підрахували, коли представники Homo sapіence зживуть себе як вид на цій Землі. А неандертальців взагалі виключили з розряду людей.

Неандертальці з людьми мали лише спільного предка?

Неандертальців виключили з розряду людей

Ґрунтуючись на аналізі ДНК неандертальців, вчені США винесли свій вердикт - вони не люди.

Проведений вченими з Національної лабораторії Лоуренса Берклі в Каліфорнії (США) під керівництвом Джеймса Нунена (James Noonan) аналіз ДНК неандертальців і порівняння їхнього генотипу з генотипом сучасних людей дозволив зробити висновок про те, що ця гілка на еволюційному дереві людиноподібних "відхилилася" від гілки сучасних людей близько 400 тис. років тому - ще до появи власне "неандертальців". ДНК неандертальців має більше спільного із ДНК шимпанзе, але не людей сучасного типу.

Дотепер тривають суперечки - чи були неандертальці самостійним видом, Homo neanderthalensіs, або ж були підвидом Homo sapіens. Вважається, що перші неандертальці з'явилися близько 350 тис. років тому. Нова робота, імовірно, свідчить про те, що в сучасних людей і неандертальців був спільний предок. Однак інших, більш тісних, зв'язків між цими гомінідами не існує.

Виявлені глибокі генетичні розходження, можливо, і забезпечили еволюційну перевагу людей над неандертальцями. Можливо також, що один вид знищив інший у процесі війн, без усякої "еволюційної" переваги - але рішення не вважати неандертальців людьми дозволить його прихильникам уникнути осмислення трагедії неандертальців як акту геноциду.

Нагадаємо, що перший неандерталець був виявлений в 1856 році в печері в долині Неандерталь, біля Дюссельдорфа в Німеччині (звідки й назва). Основна маса рештків неандертальців та їхніх попередників "пренеандертальців" (приблизно 200 індивідів) виявлена в Європі, головним чином - у Франції, і належить до періоду 70-35 тисяч років тому (максимально до 100-150 тисяч років тому й навіть раніше). На початку останнього заледеніння частина неандертальців мігрувала на південь (Передня Азія, Північна Африка).

Вчені визначили рік і день Кінця світу

Що, - все знову?

Вчені підрахували, коли представники Homo sapіence зживуть себе як вид на цій Землі. На їхню думку, це відбудеться 31 жовтня 2252006 року. Від дати Апокаліпсису нас відокремлюють якісь два зі чвертю мільйона років.

Такого висновку геологи та палеонтологи дійшли, вивчаючи в Іспанії викопні скам'янілості, чий вік перевищує 22 мільйона років. Група експертів встановила, що середня тривалість життя ссавців - 2,5 мільйони років, сучасна людина свої 250 тисяч років вже використала.

Як відзначають вчені з Утрехтського університету (Rijks-universiteit te Utrecht, Голландія), роботою яких керує Йєн Ван Дам, кожні 2,5 мільйони років під впливом різних астрономічних факторів відбувається зрушення Земної орбіти. Це зрушення не дає можливість Землі наблизитися до Сонця на необхідну відстань, що призводить до охолодження в гігантських масштабах.

Як пише журнал Nature, новий "льодовиковий період", що наступить після цього, ймовірно, знищить все живе.

Стрибкоподібний характер еволюції одержав підтвердження

Біологам з Університету Рідінга (Unіversіty of Readіng, Велика Британія) вдалося знайти кількісне рішення одного із найбільш спірних питань еволюційної теорії: як йде еволюція: плавно або стрибками.

Виявилося, що в середньому близько 22% генетичних змін виникає під час коротких періодів швидкого видоутворення. Інші 78% поступово накопичуються в ході тривалих періодів поступової, повільної еволюції. Стрибкоподібний характер еволюції в більшій мірі характерний для рослин і грибів, і в меншій - для тварин. Метод, запропонований дослідниками, заснований на аналізі кількісного співвідношення генетичних розходжень у групах близькородинних видів.

Дана робота являє собою першу серйозну спробу точними кількісними методами вирішити давню суперечку між "градуалістами" - прихильниками теорії поступової еволюції, і "пунктуалістами" - прихильниками теорії "переривчастої рівноваги".


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.