Науковці закликають ВР визнати Голодомор 32-33 років актом геноциду до чергової дати вшанування пам`яті загиблих

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 17.10.2006 00:49 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1194

Парламент має визнати голодомор в Україні у 32-33 роках минулого століття актом геноциду ще до 25 листопада, тобто до чергової дати вшанування пам'яті загиблих. З такою ініціативою виступили науковці, історики та деякі парламентарі.

Померла дитина на вулиці Харкова. 1933 р. Фото інж. А.Вінербергера

Ініціатори ідеї юридичного визнання геноциду проти українського народу сподіваються і на бюджетну підтримку для будівництва наступного року меморіалу пам'яті жертв Голодомору, повідомоляє 5 канал.

Верховна Рада України має визнати голодомор 32-33 років актом геноциду проти українського народу. Цю тезу історики, вчені та деякі політики повторюють уже п'ятнадцять років поспіль. Політико-правова оцінка Голодмору - досі в стані законопроекту. Хоча парламенти десятьох країн світу вже проголосували за визнання Голодомору навмисним знищенням українців. За два роки - 75-та річниця із дня трагедії. До цього часу визнати факт геноциду має не тільки український Парламент, а й міжнародна спільнота - стверджують політики.

Геннадій Удовенко, народний депутат України:
"Ми повинні інтенсіфікувати на міжнародному рівні визнання геноциду, особливо в ООН. Із-за позиції Росії на жаль ООН не хоче визнавати це як геноцид українського народу. Росія переймається на себе, що нібито вона винна. Ні ми не звинувачуємо Росію. Ми звинувачуємо тоталітарний сталінський режим."

Пам'ятний знак жертвам голодомору - це єдине, чим поки що держава вшанувала пам'ять загиблих у 32-33 роках кількох мільйонів людей. Цього року в Україні, особливо у столиці відбулося надзвичайно багато круглих столів та зібрань, ухвалили численну кількість звернень до ООН.

Втім, вчені й досі переконані - міжнародна спільнота Київ поки що не почула. Організація об'єднаних націй вимагає більше інформації та документальних доказів.

Микола Жулинський, нацрада з питань культури й духовності:
"Дуже багато зроблено підготовчого процесу, який нам дозволяє все org.uaтаки говорити що впливові країни світу поставляться із розумінням до цієї проблеми, але треба працювати, це дуже велика робота. Треба роз'яснювати, треба нести світу цю правду, треба дати фільми й документи."

Політики сподіваються, що цього року з держбюджету нарешті виділять кошти на будівництво пам'ятного меморіалу жертвам голодомору. У проекті - це має бути пам'ятник, музей та науково-дослідний інститут.

Ющенко доручив активізувати роботу щодо визнання Голодомору актом геноциду

Президент України Віктор ЮЩЕНКО доручив Міністерству закордонних справ активізувати роботу щодо визнання міжнародною спільнотою Голодомору 1932-1933 років в Україні як геноциду українського народу та однієї з найбільших трагедій в історії людства, повідомляє helsinki.org.ua.

Про це йдеться у відповідному указі Президента, повідомляє офіційне Інтернет-представництво глави держави.

В.ЮЩЕНКО доручив вивчити питання щодо можливості спорудження пам`ятників і встановлення пам`ятних знаків в іноземних державах про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Президент розпорядився забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів, пов`язаних з відзначенням у 2006 році Дня пам`яті жертв голодоморів та політичних репресій, а також участь представників дипломатичного корпусу іноземних держав в офіційних заходах, які проводитимуться в Україні.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.