Українські спамери - у числі світових лідерів

Автор/джерело -  © Газета.ua



Дата публiкацiї - 17.11.2010 15:29 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=12123

Україна потрапила до першої трійки країн, “помічених” у розсилці спаму, у жовтні, поступаючись за обсягом спамерських розсилок тільки Росії (1-е місце) та Індії (2-е місце).

Про це свідчать дані звіту, підготовленого компанією "Лабораторія Касперського".

Частка спаму, поширеного з території РФ зросла більш ніж удвічі в порівнянні з вереснем. Також, більш ніж удвічі, зросла частка спаму, поширеного з території України. У той же час, частка спаму, поширеного з території США, знизилася втричі. США вперше за дуже тривалий період не увійшли навіть до десятки країн - джерел "сміттєвої" пошти. Ця країна займає лише 18 місце рейтингу.

"Ці зміни ми пов'язуємо багато в чому з рухом спамерських потужностей у світі: закриття командних центрів бот-мереж "Pushdo/Cutwail" і "Bredolab", безперечно, вплинуло на джерела спам-трафіку. Зменшення кількості спаму, поширеного з території США, було помітно вже у вересні. У жовтні ця тенденція тільки зміцнилася. І все ж треба зазначити, що ближче до кінця місяця спаму, розповсюджуваного з території США, стало значно більше, ніж було на початку. Ймовірно, після закінчення "струсу", який влаштували спамерам і ботоводам правоохоронні органи різних країн, спам-трафік, що поширюється з території США, в деякій мірі відновиться", - зауважують аналітики компанії.

Частка спаму, поширеного в жовтні з Європи, зменшилася незначно. Однак з території західноєвропейських держав у минулому місяці було поширено помітно менше спаму, ніж у вересні. Так, зменшилася кількість спаму, поширеного з території Німеччини, Франції, Португалії, Нідерландів, Ірландії та Великої Британії.

Нагадаємо, в III кварталі 2010 року, за даними тієї ж компанії, частка шкідливих вкладок у листах спам-розсилки зросла більш ніж удвічі і склала 4,6% (проти 1,87% у попередньому кварталі). Основний внесок у зростання цього показника внесли серпень і вересень.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.