Фельдман буде шукати ксенофобію в Інтернет-ЗМІ

Автор/джерело -  © “Дзеркало тижня”



Дата публiкацiї - 29.11.2010 13:02 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=12264

Моніторинг інтернет-ЗМІ проведуть співробітники Інституту прав людини і запобігання екстремізму і ксенофобії з ініціативи народного депутата Олександра Фельдмана.

Причина даного дослідження — зростання ксенофобських заяв в Україні. На жаль, як зауважує Фельдман, але українське суспільство поступово починає нездужати на цю ваду.

«Ксенофобія стає популярною при написанні коментарів і створенні графічних матеріалів в інтернеті, — вважає Фельдман. — Всі коментарі з закликами до міжнаціональної ворожнечі, де вказані ІР-адреси авторів, стануть предметами заяв до прокуратури, а там, де немає ІР-адрес — будемо звертатися до адміністрації сайту з проханням надати такі дані для подання заяв».

Моніторингу будуть піддані всі популярні інтернет-сайти. Результати дослідження будуть передані до правоохоронних органів. Проте редактори ЗМІ не повинні вважати, що дана ініціатива — спроба тиску на них.

«Ми лише хочемо покарати винних. Причому зробити це таким чином, щоб самі новинні сайти не постраждали через неадекватність окремих користувачів, — відзначив Фельдман. — Просто багато редакторів інтернет-ресурсів надто переоцінюють невразливість інтернету для правосуддя і недооцінюють важливість антиксенофобского адміністрування сайтів».

Хоча якщо бути відвертими, то зростанню ксенофобії в Україні сприяє і байдужість людей. Багато правозахисників і жертв національних гонінь не хочуть зв'язуватися з інтернет-ресурсами через стереотипи: мовляв, боротися з інтернетом марно. На думку Фельдмана, це неправильна позиція. Щоб покарати розпалювачів міжнаціональної ворожнечі, достатньо написати заяву до суду, де відповідачами вказати офіційних власників інтернет-видань.

«Ця інформація є доступною, і якщо суддя знайде в редакційних матеріалах ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі, то інформація буде направлена до прокуратури і порушать кримінальну справу», — констатував народний депутат.

За словами Фельдмана, якщо власники новинних сайтів не бажають проводити більшу частину часу в судах, то у них є альтернатива: або стежити за коректністю коментарів і блокувати ксенофобські висловлювання, або покласти відповідальність на самих користувачів, запрограмувавши сторінку таким чином, щоб було видно ІР- адресу коментаторів.

А щоб боротьба з проявом ксенофобії, расизму, неофашизму і політичного екстремізму була ефективною, в Україні необхідно розробити комплексну державну програму запобігання таким явищам, вважає депутат.

«Якщо ми бачимо Україну буферною зоною між європейською і євразійською цивілізаціями, то для основи дійсно згодяться ксенофобія, націонал-аутизм, прихована ворожість і недовірливість. Якщо ж ми бачимо Україну частиною Великої Європи, то базис повинен сформуватися на соборній свідомості, почутті здорової самоповаги і готовності сприймати інших», — резюмував Фельдман.

Від "Аратти". На превеликий жаль, нардеп Фельдмам чомусь помічає виключно однобокі "ксенофобські явища", і в той же час не звертає уваги на українофобські коментарі в популярних інтернет-ЗМІ. І ми також не чули його обурення з приводи заяви Президента Ізраіля, який нещодавно дозволив собі повчати українців, як їм потрібно відноситися до власної історії.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.