Українські митці презентували особливе бачення Великодня

Автор/джерело -  © 5 каналДата публiкацiї - 19.04.2006 12:43 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=123

Українські скульптор Юрій Багаліка та художник Дмитро Нагурний презентували особливе бачення Великодня. Наче втікачі з наскельних малюнків химерні скульптури причаїлися у виставковій залі серед яскравих картин. Юрій Багаліка занурився у праісторію, коли рука первісного художника залишила на стінах печери перші зображення людини.

На думку скульптора, чудернацькі чоловічки вібрували сакральністю і він втілив їхні образи в рельєфні форми. Саме таким автор побачив Іуду, що зрадив Христа, Каїна та Авеля, а також українську берегиню. Нове прочитання романтичної історії Аполона і Дафни митець утілив у своїй улюбленій скульптурі.

Юрій Багаліка, скульптор:
- Аполон закохався в Дафну. Аполон бог сонця закохався в німфу рослинності. Він за нею біг, наздоганяв, щоб злучитися і як тільки він її наздогнав і торкнувся вона перетворилася на вічно зелене листя лавра. я був здивований і збентежений, що давні греки таким чином висловлювали закон фотоосинтезу - коли сонце проникаючи в рослинність створює її зеленим. Так це поетична мова давніх греків.

Наче бризки шампанського - різножанрові та несхожі одна на одну картини Дмитра Нагулевського. Чарівно вигнута жінка на тлі розкішного автомобіля еліт-класу, авангардні вітрила, еротика та загадкове бачення міста, у якому художник мешкає та творить. Київ - особлива тема для художника - часом незрозуміло таємничий, або ж дуже яскравий та природний.

Дмитро Нагурний, художник:
- Київ зі своїми пагорбами має колосальну внутрішню ритміку. Київ можна вирішувати в різних стилістичних прийомах: можна в дотошному реалізмі, можна в джазовому виконанні. а можна в такому жорсткому андеграундовому авангардному виконанні. Київ - це святе всествінє місце, саме тут є космічний стовбур, космічне сіяння.

Рішучий крок - скульптура та малярство одне одному у релігійній тематиці не конкурують. Глядачі певні, тут і нині яскраві кольори доповнюють форму.

Відвідувачі:
- Я вважаю, що це дуже органічне поєднання і так повинно бути. Тому, що мистецтво це поєднання взагалі різних стихій. Це завжди в нашому житті буває. а тут це видно на цьому прикладі.

- Я думаю, що такий поштовх, і таке відчуття скульптури і такої релігійної форми воно відповідає мисленню сучасної людини. Ми в цьому напрямку маємо рухатися. це наша релігіяя і вона має бути сучасною.


Релігійні та не дуже - відверті картини, біблійного та міфологічного змісту скульптури. Кожний витвір дає простір, щоб розгулятися фантазії глядачеві будь-якого калібру.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.