Тимошенко: проект бюджету-2007 є геноцидом українського народу

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 1.11.2006 01:25 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1324

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко називає проект державного бюджету на 2007 рік геноцидом українського народу і обіцяє звернутись до Президента України з проханням не підписувати цей документ у разі його остаточного ухвалення.

Як повідомляє ICTV, вона сказала журналістам, що краще за все цей бюджет на якість «перевірить життя кожної людини». За її словами, проект бюджету є антисоціальним.

Як сказала Ю.Тимошенко, серед іншого, за проектом, мінімальна зарплата підвищується до 450 грн. лише з 1 грудня 2007 року, тобто практично весь рік люди житимуть без підвищення заробітної плати в умовах колосального підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Також, сказала вона, не підвищуються і пенсії, не збільшиться фінансування медицини, освіти, а в агропромисловому комплексі, навпаки, вводиться додатковий ПДВ.

Як наголосила лідер БЮТ, діти війни не отримають жодної копійки від нинішнього уряду.

Ю.Тимошенко нагадала передвиборні обіцянки Партії регіонів, КПУ, СПУ про покращення життя людей. За її словами, «бюджет засвідчує велику неправду під час виборчої кампанії».

«Все, що було при минулому режимі, повертається, від «а» до «я». Повернулася стара владна команда, і тому люди повинні ображатися виключно на себе – ті, хто віддав голоси за цю мафію при владі, але мені шкода, що люди, які не голосували за команду Януковича, будуть також страждати”, - сказала Ю.Тимошенко, підкресливши, що все, заради чого люди виходили на мітинги, на акції протесту, у бюджеті не реалізується. Зате, за її словами, буде реалізовано «усі мрії мафії Партії регіонів».

Зокрема, «корпорації, які входять до серця Партії регіонів, будуть працювати без податків у вільних економічних зонах, і це нічого не дасть ні Донецьку, ні Луганську, ні Криму, а мафії дасть додаткові гроші», - заявила лідер БЮТ.

Ю.Тимошенко також зауважила, що опозиція не блокуватиме ухвалення бюджету. «Сьогодні у цьому немає сенсу – після того, як 250 політиків пішли у конгломерат мафії Партії регіонів, не має сенсу влаштовувати з ними силові бійки. Нехай вони продемонструють країні, хто вони є насправді», - сказала вона.

Відповідаючи на запитання, чи, на її думку, застосує президент вето до закону про держбюджет-2007, лідер БЮТ зауважила, що поки не знає. Водночас вона висловила сподівання, що Президент це зробить.

Ю.Тимошенко висловила готовність БЮТ звернутись до президента з аргументами, чому не потрібно підписувати закон про бюджет у разі його ухвалення.

Попереднє ухвалення бюджету пройшло з боєм

Як відомо, 31 жовтня Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект державного бюджету-2007.

Юлії Тимошенко, не без силових зусиль, вдалося виступити з заблокованої парламентської трибуни. Лідерка опозиції вщент розкритикувала ганебний бюджет.

"Безумовного, приймати його (бюджет) не можна. Це ганебний бюджет, саме такий, як і уряд", - сказала Тимошенко, повідомляє її офіційний сайт.

Свою позицію лідер БЮТ аргументувала наступним чином: "Повністю зруйнована вся соціальна частина бюджету. Мінімальна заробітна плата і пенсія не збільшується в бюджеті. Пенсії залишаються такими, як були. Я підкреслюю, що на 5,3 млрд. зменшені по відношенню до минулого року видатки з державного бюджету на Пенсійний фонд. Це значить, що ніхто не збирається ці пенсії підвищувати".

Юлія Тимошенко нагадала, що реальна заробітна плата за часів її прем’єрства зросла на 20,5%. Натомість, за її словами, "на 2007 рік заплановано збільшення заробітної плати всього на 7,9%". "Крім того, збереглася стаття, яка передбачає, що буде піднято податок з доходів громадян з 13% до 15%. І це значить, що кожна людина втратить частину своєї заробітної плати", - додала Юлія Тимошенко.

Лідер БЮТ також нагадала, що, у відповідності з політикою нинішнього уряду, по всій країні зросли тарифи на житлово-комунальні послуги. "В місті Києві вчора підвищили тарифи у 3,4 рази. І це на базі політики уряду. Ті люди, які отримували дотації по комунальних послугах, у наступному році нічого не отримають", - сказала Юлія Тимошенко.

За словами Тимошенко, у бюджеті передбачено підвищення рівня мінімальної зарплати до 450 грн. з 1 грудня 2007 року: "Це значить, що весь наступний рік люди будуть жити без підвищення зарплати в умовах колосальних тарифів на житлово-комунальні послуги". У той же час, лідер БЮТ зауважила, що реальна зарплата не підвищуватиметься, "що прямо сказано в пояснювальній записці до бюджету".

Тимошенко також нагадала, що у бюджеті не передбачено виконання закону про захист дітей війни, "за який так боролися соціалісти та комуністи". "Це ще раз говорить про те, наскільки нищиться соціальна сфера", - додала вона.

Юлія Тимошенко заявила, що з грошей, які отримані від приватизації, нічого не виділяється на збільшення виплат по втрачених заощадженнях.

"Всі соціальні програми, у тому числі ті, які пов’язані із заробітними платами і пенсіями, практично зруйновані", - сказала вона.

"У нас і місцеві бюджети позбавлені будь-якої можливості вести свою політику. Тому що абсолютно все навантаження по соціальних питаннях ляже на місцеві бюджети. А в них не передбачені кошти на необхідну кількість субвенцій. Це значить, що люди будуть звертатися до місцевих органів влади, до соціальних служб, а грошей вони мати не будуть. Місцеві бюджети розбалансовані повністю. Свідомо завищені всі доходи місцевих бюджетів. На всіх цих завищених доходах, яких не буде в реальності, сплановані видатки. Дисбаланс місцевих бюджетів зруйнує всі видатки, крім заробітної плати чиновникам та бюджетним установам", - заявила лідер БЮТ.

Юлія Тимошенко також спростувала міф про інвестиційне спрямування бюджету-2007. "Рівно 22,3% від загальної видаткової частини було в 2006 році. Рівно стільки заплановано на 2007 рік. Тобто ніякого інвестиційного бюджету немає", - констатувала вона.

Звернувши увагу на дефіцит бюджету, який заплановано на рівні 2,6% від ВВП, Юлія Тимошенко наголосила на тому, що державу заганяють у боргову яму на найближчі десятки років.

Після того як Верховна Рада 256 голосами підтримала проект Держбюджету на 2007 рік у першому читанні, Юлія Тимошенко резюмувала, що "у тих умовах, в яких живуть люди, це є практично бюджет геноциду".

Той факт, що голосування відбулося практично без обговорення, а також те, що депутати отримали порівняльні таблиці до проекту бюджету "практично за півгодини до голосування", на думку Юлії Тимошенко, свідчить про те, що "Олександр Мороз і антикризова більшість зрозуміли, що, коли (у них) в руках 250 депутатів, то практично в руках майже весь світ".

"Їм байдуже взагалі, що в тому бюджеті, як він складений і що він дасть країні. Єдине, що було потрібно, це швидко і без акцентів на найрезонансніших питаннях просто закрити тему бюджету, і закрили її за декілька годин", - заявила лідер БЮТ.

"Ми повертаємося до гірших традицій, які започаткував Азаров, а це саме його ноу-хау – голосувати за бюджет одним голосуванням у першому, другому, третьому читанні, без обговорення і дискусій", - заявила лідер БЮТ.

На завершення Тимошенко нагадала передвиборчий рекламний ролик Партії регіонів щодо "покращення життя уже сьогодні" і зазначила, що "цей бюджет якраз і свідчить про те, яка велика неправда відбувається під час виборчої кампанії".


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.