Новий закон про стягнення боргів написаний як для корупціонерів

Автор/джерело -  © DW



Дата публiкацiї - 9.03.2011 13:19 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=13350

Віднині з боржниками розбиратимуться жорсткіше – в дію вступає новий закон “Про виконавче провадження”. Правозахисники б’ють на сполох і побоюються появи нових корупційних схем у судах.

Головним досягненням законодавчих змін у міністерстві юстиції називають те, що боржник уже не зможе легко ухилитися від виконання судових рішень.

Як сказав у коментарі прес-службі міністр Олександр Лавринович, раніше фактично кожна процесуальна дія мала погоджуватись державним виконавцем з боржником. Тепер же тільки суд, який виносив рішення, зможе фактично й далі вирішувати про можливість або неможливість його виконання.

"Не можна забороняти людині пересуватися так просто"

Із недосконалістю попередньої редакції закону погоджуються й правозахисники. Проте не з тим, що упорядковувати законодавство варто за рахунок обмеження прав людини, яке закидають новому документу. Як сказала Deutsche Welle відома юрист Тетяна Яблонська, саме так можна тлумачити новий спосіб впливу на боржника - заборону виїзду за межі України на підставі відповідного рішення суду. "Це те, що відбувалося за радянських часів. Для притягнення людей до відповідальності є угоди про екстрадицію – не можна забороняти людині пересуватися так просто",- каже вона.

Побоювання у правозахисника викликає і те, що, за новим законом, нерухоме майно боржників виставлятиметься на торги. А це може стати способом відбирати в людей бажані ласі шматочки землі, каже Яблонська.

Приватне майно з аукціону?

Те ж стосується і відстрочок від виставлення майна на аукціон, які зможе давати лише суд. Це, за словами юриста, також зайвий привід для судової корупції.

Проте будь-які висновки щодо можливих наслідків дії нового документа поки – лише припущення, каже Яблонська. За її словами, багато залежить від підзаконних актів, які втілюватимуть новий закон у життя. Зокрема, важливе питання - ким саме і за якою схемою проводитимуться майнові аукціони?


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.