Сергій Лавров назвав больові теми україно-російських взаємин

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 8.11.2006 21:30 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1392

Сергій Лавров зазначив, що наразі існує дві гострі теми. Це, за його словами, тема Голодомору і тема взаємного використання мов.

Міністр іноземних справ РФ Сергій Лавров на зустрічі із спікером українского парламенту Олександром Морозом

Цю думку глава російського зовнішьополітичного відомства висловив під час зустрічі із українськими парламентарями. При цьому він поінформував, що під час зустрічі з Президентом України було знайдено порозуміння з цих питань.

Під час зустрічі також було обговорено питання, пов‘язані з підготовкою міжпарламентської комісії зі співпраці між Верховною Радою України та Федеральними Зборами Російської Федерації. Голова Комітету Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації у справах СНД Вадим Кустов, присутній у складі делегації РФ, запропонував провести засідання цієї комісії орієнтовно 14-16 грудня ц.р.

Під час зустрічі О.Мороза та С.Лаврова було досягнуто домовленості щодо необхідності ретельного опрацювання порядку денного роботи засідання цієї комісії за визначеними напрямками. Голова Верховної Ради України висловився за прискорення підготовки засідання зазначеної комісії.

С.Лавров наголосив, що від парламентів України і Росії “багато у чому залежить атмосфера наших стосунків”.

Міністр закордонних справ РФ наголосив на тому, що зустрічі, котрі відбулися у нього цього дня на найвищому рівні, мають надзвичайно велике значення для подальшого розвитку стратегічного партнерства між нашими країнами. Він охарактеризував зустрічі з Президентом України та Прем‘єр-міністром України як конструктивні і прагматичні. Ці зустрічі, за словами С.Лаврова, переконали його у тому, що Україна налаштована на подальше поглиблення стосунків з Російською Федерацією.

Він поінформував про підсумки першого засідання підкомітету з питань міжнародної співпраці Міждержавної комісії Ющенко-Путін, що відбулося сьогодні. За словами керівника російського зовнішньополітичного відомства, “ми наблизились до завершення підготовки угод про реадмісію і демаркацію кордонів”.

С.Лавров висловив думку, що зустрічі президентів двох країн мають передувати засідання всіх структур, які функціонують у рамках Міждержавної комісії Ющенко-Путін.

Голова Верховної Ради України, у свою чергу, високо оцінив підсумки першого засідання підкомітету міжнародної співпраці Міждержавної комісії Ющенко-Путін і назвав надзвичайно важливими питання, пов‘язані із реадмісією і демаркацією кордонів. При цьому О.Мороз наголосив на важливості узгодження абсолютно усіх спірних моментів.

На пропозицію міністра щодо включення до роботи у Міждержавній комісії Ющенко-Путін депутатів Верховної Ради України О.Мороз повідомив, що він уже звернувся з відповідною пропозицією до Президента України Віктора Ющенка.

О.Мороз нагадав, що в Україні існує потреба підтримки української мови. При цьому він висловив переконання, що люди повинні мати можливість вільно використовувати рідну мову у своїх життєвих потребах.

Торкаючись теми Голодомору, Голова Верховної Ради України зазначив, що “трагедія була і вона не може бути предметом замовчування і не може бути предметом спекуляцій”. За його словами, правда полягає у тому, що жертвами Голодомору були і жителі України, і жителі Поволжя, і жителі інших територій СРСР.

При тому, українский спікер, очевидно із вічливості, не нагадав російському гостеві, що, можливо за збігом обставин, найбільша кількість жертв голодоморів на території РФ припадає на місця компактного проживання етнічних українців як то: Кубань, Дон, Поволжя тощо.

Отже, в цілому зустріч відбулася в атмосфері дружби й порозуміння. Бо головне - не результат, а сам факт діалогу.

 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.