Український математик потрапив до тисячі найвидатніших геніїв 21 століття

Автор/джерело -  © “Новий канал”Дата публiкацiї - 12.11.2006 19:32 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1420

Українського математика, 83-річного Майора Тімана з Дніпропетровська офіційно визнано генієм.

Американський біографічний інститут, що досліджує найвидатніші відкриття та події у світі, відніс українця до тисячі найвидатніших умів 21 століття, зокрема, разом з Нельсоном Манделою, Маргарет Тетчер, Михайлом Горбачовим.

“Геній 21 сторіччя” Майор Пилипович Тіман з бідної родини: батько - робітник, мати - муляр. Майбутнього математика ледь не вигнали зі школи за прогулювання. Дали останній шанс – іспити. І сталося диво-перетворення.

Майор Тіман, математик:
“За той місяць, що я готувався з мови та математики, я повирішував всі завдання і мені це так сподобалося. І з тих пір я, звичайно, захворів математикою”.

В університеті Майор Тиман був єдиним сталінським стипендіатом-математиком. Заради науки відмовився від партійної кар’єри. Через це викладав не у рідному університеті, а в аграрному - за квартиру.

Майор Тиман, математик:
“Я жив як голова профкому на 6 квадратних метрах, в гуртожитку у мене сім'я була. Ну і мені показують ключі від квартири. Приїжджаю, а мене обдурили - ключі віддали іншому, і я 11 років без квартири”.

Захищену на початку сімдесятих докторську дисертацію, у Москві не підписували 10 років. Тоді Тіман розв’язав задачу, над якою математики билися півстоліття. У рідному ВУЗі книжкою з відкриттям Тімана не цікавляться - занадто складна. Але саме вона принесла вченому світове визнання.

Віталій Моторний, член-кореспондент НАНУ:
“Майор Пилипович завжди займався дуже важкими, проблемними завданнями, які протягом багатьох років не могли розв`язати математики, причому навіть видатні математики, тому він цілком заслуговує звання, яке йому фактично присудили”.

Майорові Тіману 83 роки. 54 з них завідує кафедрою математики в Дніпропетровському аграрному університеті, яку сам і створив. На пенсію не збирається – бере приклад зі старшого друга та колеги академіка Нікольського.

Майор Тіман, математик:
“40 хвилин робила доповідь людина – 100 років... а після цього банкет був і він горілку пив. Я кажу: є з кого приклад брати”.

Майор Тіман - бажаний гість в університетах, на конференціях Оксфорду, Рейк’явіка, Вашингтона. Та поїздка на два тижні коштуватиме йому піврічної зарплатні. От і доводиться сидячи дома втішатися черговими званнями. Цього року математика збираються прийняти до більш елітної компанії – п’ятиста найвидатніших умів світу.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.