Президент Янукович хоче міжнародної оцінки проекту закону про вибори

Автор/джерело -  © Радіо Свобода



Дата публiкацiї - 10.06.2011 12:27 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=14284

Законопроект про вибори народних депутатів України буде направлений до Венеціанської комісії.

Про це заявив Президент Віктор Янукович.

Представники влади переконують, що таким чином Україна демонструє прагнення демократичних перетворень. Опозиція ж висловлює сумніви, що висновки, які дасть Венеціанська комісія будуть враховані під час ухвалення цього документа.
Робоча група з напрацювання проекту закону про вибори народних депутатів готує цей документ для подання його на розгляд Венеціанської комісії.

Про це, за повідомлення прес-служби Президента, Віктор Янукович заявив під час зустрічі з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. За словами Януковича, зараз робоча група на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем завершує роботу над законопроектом і готується подати його на розгляд Венеціанської комісії для проведення фахової експертизи.

Направляючи законопроект про вибори до Венеціанської комісії, Україна заявляє про своє прагнення до демократичних перетворень, сказав Радіо Свобода народний депутат із Партії регіонів Валерій Бондик.

«Для нашої дипломатії, для нашого реноме у світі дуже правильно, що деякі наші законопроекти отримують висновок європейських комісій. Це нормальний європейський шлях України», – зазначає він.

Чи зважатиме парламент на висновки комісії?

Сам факт, що українська влада скеровує проект закону про вибори до Венеціанської комісії є позитивом, зауважує народний депутат із фракції НУНС Юрій Ключковський. Але гарантій, що висновки комісії будуть враховані під час голосування за цей документ в українському парламенті немає, зазначає Ключковський.

«У нас вже є позитивний висновок виборчого кодексу з тієї ж Венеціанської комісії, однак, ніхто чомусь не поспішає розглядати цього проекту, – нагадує Ключковський. – Тож, сам по собі висновок ще нічого не означає. Я не бачу ніяких гарантій, щоб цей висновок був дотриманий у всіх відношеннях. Поки що заявлені добрі наміри».

Окрім цього, наголошує Юрій Ключковський, застереження викликає і те, що зазвичай Венеціанська комісія робить висновки на документи, які уже зареєстровані у парламенті, а законопроект про вибори у Верховній Раді не зареєстрований. Відтак, офіційного його тексту не існує, є лише робочий текст, підготовлений для Президента.

У законопроекті, підготовленому робочою групою при Президентові і оприлюдненому на сайті Міністерства юстиції йдеться про підвищення прохідного бар’єру для партій до 5 відсотків. Документ також пропонує перехід до змішаної системи виборів: половина народних депутатів має обиратися за партійними списками, інші – в одномандатних округах. Окрім цього, в одномандатних округах передбачена можливість самовисування.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.