Слідство у справі Литвиненка дає результати

Автор/джерело -  © ВВСДата публiкацiї - 30.11.2006 21:39 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1540

Через тиждень після таємничої смерті Олександра Литвиненка у Лондонській лікарні, слідство у четвер провело перший офіційний розгляд попередніх даних у справі.

Повідомляючи про це міністр внутрішніх справ Британії Джон Рід підтвердив, що у колишнього агента російських спецслужб виявили радіоактивну отруту і сліди цієї отрути знайдені у кількох інших місцях:

«Я підтвердив, що сліди радіоактивного ізотопу Полонію – 210 були виявлені у аналізах сечі аналізах пана Литвиненка і в кількох місцях у Лондоні. На сьогодні обстежують 24 місця. Фахівці підтвердили сліди забруднення у приблизно 12-ти з цих місць».

Джон Рід зауважує, що не має можливості говорити більше у справі, яку веде поліція. Буквально кількома годинами перед цією заявою стало відомо, про сліди радіоактивної речовини на кількох літаках британськї авіакомпанії British Airways.

Офіційні джерела не дають відповіді на питання чи слід у літаках також залишив полоній чи це щось інше.
Але смерть російського спецслужбіста перетворилася ще й на проблему безпеки країни і можливої загрози для здоров’я багатьох людей.

Кореспондент Бі-Бі-Сі Роб Норіс довідався подробиці:

«Два з тих літаків, які обстежують, за останні тижні здійснили понад 200 перельотів між Москвою, Лондоном, Барселоною, Франкфуртом та Афінами. British Airways намагається вийти на зв'язок з понад 30-ма тисячами пасажирів і працівників. Компанія каже, що ризик для громадськості невеликий, але стурбованим дають можливість проконсультуватися з фахівцями».

Лише газети дозволяють собі припущення, що забруднені літаки чітко вказують на слід убивць Литвиненка, що тягнеться до Москви.
Таймс пише, що одна з версій полягає у тому, що отруювач чи його спільники самі могли бути заражені полонієм. Журналістські вивчення часу і маршрутів літаків дають підстави припускати, що отрута могла прибути до Лондона за тиждень до того, як Литвиненкові стало погано.

Пояснення фахівців з вуст Пат Труп, яка керує британською агенцією охорони здоров’я лише додає запитань.

«Така радіація далеко не переноситься. Вона не проникає через папір і не може проходити через шкіру. Вона може виходити назовні лише з виділеннями людського тіла. Отже від людини сліди могли би з’явитися, якщо вона б дуже спітніла. Отже залишати подібне забруднення не так просто. І ще меншою є можливість, щоб хтось цими солідами забруднення заразився».

Зараження подібною речовиною може відбутися лише, коли людина приймає отруту всередину. Це до певної міри напевне заспокоює пасажирів, але не дає очевидних відповідей слідству.

Щоправда справа з літаками, які літали до Москви створила умови, коли росіяни, як це раніше зробив президент Путін не можуть просто відмахуватися від запитань.

Кремлівський представник Анатолій Сазонов заявив:

«Насамперед наші лідери на найвищому рівні засвідчили політичну волю Росії повністю співпрацювати в усіх аспектах цієї справи. З іншого боку цей сигнал, наскільки ми можемо бачити, отримали і наші англійські колеги».

Власне політика найвищого керівництва Росії та зокрема президента Путіна у цій справі ще донедавна виявлялася радше у роздратованості будь-якими натяками на причетність Москви. Кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві Джеймс Роджерс каже, що інформація про радіацію на московських авіарейсах змушує росіян до серйозного сприйняття прохань з Лондона.

«Поки медики зважують можливі наслідки для здоров’я, інші думають про можливі політичні та дипломатичні ускладнення. Очевидно, що уся ця справа розчарувала і роздратувала адміністрацію президента Путіна, особливо її вплив на візит пана Путіна де Гельсінкі, де він на самміті ЄС минулого тижня був змушений відповідати на питання про смерть Литвиненка. Тоді російський лідер погрожував обуренням і висловлював сподівання, що Британія, як тоді було сказано, не розпалюватиме безпідставні політичні скандали».

Принаймні злива повідомлень пов’язани,х чи як виглядає пов’язаних, зі смертю Литвиненка свідчить, що поліція виявляє нову інформацію. Ще кілька днів тому наголос робився на тому, що причини смерті росіянина у Лондоні могли залишитися таємницею назавжди.

Слідство може отримати нові дані у п’ятницю, коли відбудеться розтин тіла померлого. Окрім фахівців британської поліції на обстеженні буде присутній патолог призначений родиною Олександра Литвиненка.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.