“Всесвітня змова” існує? Вся світова економіка - під контролем однієї “суперкорпорації”

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 20.10.2011 23:38 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=15590

Фахівці університету в Цюриху провели математичний аналіз зв’язків 43 тисяч транснаціональних корпорацій і зробили приголомшливий висновок: світом править одна гігантська “суперкорпорація”.

Більшість з цих “суперкорпорацій”, що контролюють світову економіку - фінансові інститути

Саме вона "смикає за ниточки" світової економіки. Щоб змоделювати образ глобальної корпоративної системи, експерти обробили гігантський масив даних, що відображають стосунки власності між найбільшими транснаціональними корпораціями, пише New Scientist, повідомляє NEWSru.com.

"Реальність настільки складна, що ми повинні були відійти від догм, чи то теорії змови, чи теорії вільного ринку, - пояснив автор дослідження, теоретик комплексних систем Джеймс Глаттфельдер. - Наш аналіз ґрунтується на реальних даних".

Попередні дослідження показали, що порівняно невелика група компаній і банків володіє левовою часткою світового "економічного пирога", від якого решті залишаються хіба крихти. Проте ці дослідження випустили з уваги непрямі взаємозв'язки - стосунки корпорацій з дочірніми та афілійованими компаніями.

Відсортувавши 37 млн компаній і інвесторів по всьому світу, представлених в базі даних Orbis З від 2007 року, команда науковців із Цюриха відібрала 43 тис 60 компаній, що належать транснаціональним корпораціям, і виявила їхні загальні активи.

Була збудована модель розподілу економічного впливу ТНК шляхом контролю одних компаній над іншими: володіння фондами, участь в прибутку і тому подібне

Дослідники виявили ядро з 1318 компаній, зв'язки яких з іншими складно назвати інакше як кровозмісними. У кожної з цих 1318 виявилися найтісніші взаємозв'язки з двома або більше іншими компаніями (середня кількість афілійованих партнерів, як виявилося, дорівнює 20).

І хоча офіційні доходи цих корпорацій ледве перевищують 20% загальносвітової операційної виручки, через свої фірми-сателіти вони фактично володіють більшістю світових компаній, що працюють в секторі "реальної" економіки. Таким чином у лабетах корпоративних монстрів зосереджено майже 60% загальносвітових доходів.

Продовживши розплутувати масштабну павутину власності, команда науковців встановила, що більшість фінансових ланцюжків йдуть у напрямі "суперанклаву" з 147 компаній. Їхні активи перетинаються одні з одними, фактично становлячи спільну власність, що забезпечує цьому негласному фінансовому конгломерату контроль за 40% глобального корпоративного багатства.

Більшість з цих “суперкорпорацій” є фінансовими інститутами. Так, до топ-50 увійшли:

1. Barclays plc
2. Capital Group Companies Inc
3. FMR Corporation
4. AXA
5. State Street Corporation
6. JP Morgan Chase & Co
7. Legal & General Group plc
8. Vanguard Group Inc
9. UBS AG
10. Merrill Lynch & Co Inc

11. Wellington Management Co LLP
12. Deutsche Bank AG
13. Franklin Resources Inc
14. Credit Suisse Group
15. Walton Enterprises LLC
16. Bank of New York Mellon Corp
17. Natixis
18. Goldman Sachs Group Inc
19. T Rowe Price Group Inc
20. Legg Mason Inc
21. Morgan Stanley
22. Mitsubishi UFJ Financial Group Inc
23. Northern Trust Corporation
24. Société Générale
25. Bank of America Corporation
26. Lloyds TSB Group plc
27. Invesco plc
28. Allianz SE 29. TIAA
30. Old Mutual Public Limited Company
31. Aviva plc
32. Schroders plc
33. Dodge & Cox
34. Lehman Brothers Holdings Inc*
35. Sun Life Financial Inc
36. Standard Life plc
37. CNCE
38. Nomura Holdings Inc
39. The Depository Trust Company
40. Massachusetts Mutual Life Insurance
41. ING Groep NV
42. Brandes Investment Partners LP
43. Unicredito Italiano SPA
44. Deposit Insurance Corporation of Japan
45. Vereniging Aegon
46. BNP Paribas
47. Affiliated Managers Group Inc
48. Resona Holdings Inc
49. Capital Group International Inc
50. China Petrochemical Group Company

Дослідники зазначають, що протести проти глобального капіталізму, що розгорнулися по всьому світу під гаслом "Захопи Уолл-стрит", - очевидна реакція на владу корпорацій.

Але результати проведеного дослідниками аналізу абсолютно не сходяться із заявами демонстрантів, які протестують проти "грошових мішків" з Уолл-cтриту. Науковцям здається малоймовірним, що корпорації, чия влада лежить в основі світової економіки, можуть володіти реальною політичною владою - вони представляють дуже багато різноспрямованих інтересів.

Ілюстрація New Scientist



 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.