Хліб дорожчає через зерно

Автор/джерело -  © Леся ФЕДІВ, “Високий замок”



Дата публiкацiї - 9.12.2006 13:25 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1619

На Львівщині деякі хлібопекарські підприємства підвищили ціни на окремі сорти хліба – на 5-10 копійок. Схожа тенденція простежується також в інших регіонах України – ціни на хліб зростають.

1:10. Плакат 1989 р.

Світовий банк закликає уряд Януковича скасувати квотування, яке призводить до зростання бідності в Україні

Основною причиною виробники та експерти вважають подорожчання зерна.

У деяких регіонах хліб почав дорожчати вже в жовтні – саме в цей час його починають випікати із зерна нового врожаю. За станом на жовтень від початку року хлібобулочна продукція подорожчала в середньому на 12,4%, тоді як ціна на пшеницю зросла на понад 20-25%.

За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації, підстав для стабілізації цін на хліб чим далі, тим менше. Причиною подорожчання він вважає зростання цін на зерно, газ і комунальні послуги. Найважливіший чинник – це сировина, яка становить 70% від собівартості. А зерно найближчим часом буде дорожчати. Виробники називають ті ж причини, що й представник влади – зерно, газ і комунальні послуги. У корпорації “ЕкоЛан” до цього переліку додають ще підвищення розміру мінімальної заробітної плати, яка з 1 грудня сягнула 400 гривень. Це змусило підвищити зарплату працівникам на підприємствах. За словами прес-секретаря корпорації “ЕкоЛан” Юрія Боруцького, рентабельність виробництва за таких цін і тарифів ледве сягає 3%.

Експерти говорять про те, що проблеми із зерном зумовлені квотами для експортерів зерна в Україні. Світовий банк оприлюднив звіт про вплив квот на внутрішні ціни на зерно. Експерти СБ стверджують, що квоти призводять до великих втрат доходів від експорту і спричиняють корупцію. За даними Світового банку, цього року виробництво зерна перевищило середній показник за останні 10 років. Однак споживачі відчули зростання цін на борошно та хліб. СБ прогнозує, що втрати від недостатнього експорту позначаться на селянах, які представляють частину малозабезпеченого населення України. СБ рекомендує скасувати квоту якомога швидше.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.