Холодна зима переконала європейців у ненадійності “Газпрому”

Автор/джерело -  © ТСН



Дата публiкацiї - 13.02.2012 09:54 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=16638

Скорочення обсягів постачання російського газу до Європи через сильні морози підірвало репутацію “Газпрому” в очах європейських споживачів, вважають аналітики.

Тимчасове зниження в кінці січня - на початку лютого поставок газу до дев’яти країн ЄС і Туреччини, а також суперечлива інформаційна політика Москви, яка спочатку відхиляла скорочення обсягів прокачування, а потім звинувачувала в усьому Україну, знову примусили Євросоюз і частково Німеччину замислитися над питанням про надійність Росії як постачальника енергоресурсів.

"Зима справді виявилась холодною. Але якщо в такій ситуації, яка для Росії не зовсім нова, газу раптом надходить на 30% менше, то це - неприйнятно", - підкреслив нещодавно виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Райнер Лінднер.

Ця впливова організація представляє і лобіює інтереси компаній, які беруть участь в німецько-російських економічній співпраці, а тому її керівники зазвичай утримуються від різких заяв щодо російської сторони.

Причина нинішніх перебоїв з російським газом, на думку Райнера Лінднера, полягає в тому, що "Газпром" не виконав свої "обіцянки щодо великомасштабних інвестицій в освоєння нових родовищ і в розбудову інфраструктури".

Професор Лінднер з розумінням ставиться до того, що через морози російському монополісту довелося забезпечити збільшений в чотири рази внутрішній попит на газ.

Однак настільки різкий стрибок споживання, зазначив німецький експерт, багато в чому пов’язаний із украй низькою енергоефективністю в Росії.

Таким чином, нинішня криза посилила сумніви в Європі про те, чи має "Газпром" достатньо потужностей у сфері видобутку і зберігання газу, аби при необхідності оперативно розширити його постачання, як внутрішнім так і зовнішнім споживачам.

Як повідомлялося раніше, першою від недопоставок російського газу постраждала Італія, яка змушена була частково перейти на мазут. Згодом про нестачу газу заявили в Польщі та ще низці країн.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.