Пам’ятнику Володимиру Великому загрожує участь язичницьких кумирів, яких князь наказав скинути в Дніпро

Автор/джерело -  © “Перший Національний”



Дата публiкацiї - 18.04.2012 05:06 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=17261

Пам’ятник Володимиру Великому може сповзти в Дніпро. Під монументом почав просідати ґрунт. У тріщинах - оглядовий майданчик та пішохідні доріжки. Причиною руйнації фахівці називають новобудови на схилах.

Активіст Тимур Ібраімов пам’ятник Володимиру називає чемпіоном. Наступного року монументу виповниться 160 років, а він, попри недбалість чиновників, і досі не з’їхав у Дніпро. Тріщини на п’єдесталі, частина оглядового майданчика провалилася - усе це через хаотичну забудову, певен чоловік. Що відбувається зі схилами - демонструє на пальцях.

Тимур Ібраімов, активіст руху "Збережи старий Київ":

- Ось у нас стакан, я наливаю, умовно - це ґрунтові води. Всі старі споруди були з урахуванням цього рівня ґрунтових вод, і якщо ми поруч встромляємо будинок з підземними паркінгами, ми бачимо, як піднімається рівень ґрунтових вод, відбувається руйнування київських пагорбів.

Архітектор Георгій Духовичний пильно розглядає монумент і прилеглу до нього територію. Перше, що впало в око - тріщини на пам’ятнику без маячків, які мали би вказати на причини й масштаби руйнації. Та найбільше його збентежив дірявий майданчик та провалені пішохідні доріжки. Раніше вони одночасно виконували дві функції.

Георгій Духовичний, архітектор:

- Це були пішохідні доріжки, по-перше, і по-друге, це була система збору води на схилах і відведення цієї води. Щось не те було зроблено з водовідводом на схилі - такі явні ознаки того, що його підмиває вода.

Систему водовідводу треба відновити негайно, каже архітектор. Якщо стан пам’ятника - не трагічний, то майданчик поїхати з гори може вже цього року. Схвильована громадськість закидала листами постійну комісію Київради з питань культури. Там із вимогою провести експертизу та заборонити будь-яке будівництво на схилах звернулися до головного управління охорони культурної спадщини КМДА.

Олександр Бригінець, голова постійної комісії Київради з питань культури:

- Фактично, ми стоїмо на водяній бомбі, і що більше ми втручатимемося в підземне життя міста своїми будівництвами, тим більша небезпека.

Це - одне з найскандальніших будівництв на схилах. Замість триповерхової садиби тут росте черговий хмарочос. В управлінні охорони культурної спадщини не відкидають: новобудови з одного боку гори можуть бути причиною зсуву ґрунтів з іншої. Але в КМДА аварійною ситуацію не вважають.

Яків Діхтяр, в.о. начальника ГУ Охорони культурної спадщини КМДА:

- Ситуація достатньо штатна, вона підконтрольна, звичайно, якби виділили нам зараз кошти 25-30 мільйонів на це, можна було б зробити підсилення схилів з тим, щоб зупинити цей процес, але це процес в кожного схила: не буває такого схила гори, щоб він не рухався.

Щоб Володимир пристойно виглядав на свої іменини, міська влада виділила 10 мільйонів гривень. За ці кошти сподіваються частково відновити й систему водовідведення. Робочу нараду планують провести вже наступного тижня.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.