Журналісти дізналися, як виглядає досьє на користувача Facebook

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 24.04.2012 17:31 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=17320

Дякуючи журналістам з Бостона, стало можливим побачити як виглядає досьє на користувача Facebook, що надається соцмережею за запитом правоохоронних органів.

Американському виданню The Boston Phoenix вдалося ознайомитися з матеріалами, зібраними поліцією у справі якогось Філіпа Маркоффа в 2008-2009 рр., повідомляє Telecomblog.

Серед цих матеріалів було і 60 + сторінкове досьє, надане Facebook на вимогу слідчих органів. В ньому представлені вхідні та вихідні особисті повідомлення, фотографії, на яких був відзначений Маркофф, записи на його стіні, IP-адреси сесій. Переглянути як це досьє виглядає можна тут (англійською).

Головний персонаж цієї історії мертвий. Студент другого курсу Медичної школи Університету Бостона (Boston University School of Medicine) в 2009 р. був затриманий за підозрою в серії нападів. Його звинувачували у вбивствах і пограбуваннях трьох жінок, знайомство з якими відбулося через розділ еротичних послуг на сайті приватних оголошень. Звинувачень на свою адресу він не визнав. Відомо, що ця справа була визнана сенсаційною, оскільки всі, хто добре знав Філіпа, включаючи його наречену, характеризували його як людину позитивну, без жодних садистських нахилів.

24-річний Філіп Маркофф не дожив до суду. У серпні 2010 р. він був знайдений мертвим у своїй одиночній камері в’язниці Nashua Street Jail в Бостоні. Слідство назвало подію самогубством.

Ніде при цьому не повідомляється, наскільки слідству допомогла інформація, надана соціальною мережею.

Деякий час тому студент Макс Шремс з юридичного факультету Віденського університету відправив у європейський підрозділ Facebook запит з проханням надіслати копію всіх особистих даних, які накопичила на нього соціальна мережа за три роки. Йому не без проблем, після 22-го звернення надіслали компакт-диск з файлом PDF в кілька сотень Мбайт, що містить більше 1200 сторінок. Вся інформація у файлі була розбита на 57 категорій (робота, освіта, друзі, політичні погляди, хобі, фотографії і т.д.). Цікаво, що в ньому були чати і фотографії, які користувач сам видалив, вони просто представлялися в базі з позначкою "видалено". Тепер Макс Шремс запустив сайт Europe versus Facebook ("Європа проти Facebook"), на якому публікує інструкції про те, як отримати у Facebook своє власне досьє.

Додамо також, що ірландській владі (у цій країні нахдится головний європейський офіс компанії) вдалося встановити, що Facebook створює так звані «тіньові профілі». По суті вони представляють собою досьє як на учасників цієї соцмережі, так і на тих, хто ще не зареєстрований на сервісі. Інформація про тих, хто ще не приєднався до соцмережі, збирається на основі всіх доступних в інтернеті джерел: синхронізованих номерів телефонів, адрес електронної пошти, контактів миттєвих повідомлень, чатів і багато чого іншого. "Приховані профілі" є навіть у тих, хто не реєструвався і не збирався реєструватися на Facebook.

IP-адреси сесій із досьє Філіпа Маркоффа



 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.