Україна переходить на нову систему географічних координат

Автор/джерело -  © «Аратта-Україна»Дата публiкацiї - 29.12.2006 20:24 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1806

1 січня 2007 року Україна переходить на нову Державну геодезичну референційну систему координат УСК-2000, яка змодельована на основі GPS-спостережень.

Про це повідомляє прес-служба Держпоживстандарт.

До цього часу майже всі країни пострадянського простору користувалися системою координат 1942 року (СК-42). Але вона відповідала рівневі розвитку техніки і технологій середини 40-х років минулого століття. В 70-роках із впровадженням супутникових та комп’ютерних технологій геодезія стала наукою планетарного масштабу. Національні геодезичні системи відліку перестали задовольняти потреби науки і практики. Замість них, розвитку набули загальноземні системи відліку та геодезичні референцні системи координат.

Процеси інтеграції країн Європи, розвиток інформаційних мереж, широке застосування Географічних Інформаційних Систем (GIS), впровадження GPS для навігації, програми геодинамічних досліджень вимагали створення нової високоточної системи координат, яка базувалася б на даних космічної геодезії.

Тому сьогодні і виникла необхідність переходу на нову геодезичну систему. Вона якнайкраще відповідає сучасним технологіям і системам координат, прийнятим у розвинутих країнах світу.

Практичною цінністю нової системи координат є можливість ефективного використання глобальних навігаційних супутникових систем в топографо-геодезичному виробництві, які мають цілий ряд переваг в порівнянні з традиційними методами.

Позначиться це також на кадастрових роботах, виконання яких – у компетенції Укргеодезкартографії. Сьогодні роботи iз земельного кадастру треба виконувати на точній топографічній основі з використанням точної системи координат, щоб унеможливити похибки при складанні первинних планів земельних ділянок.

У зв'язку зі створенням УСК-2000 сьогодні не можна говорити про точні параметри території України, зокрема немає підстав стверджувати зі стовідсотковою впевненістю, що площа нашої держави складає 603 тис. кв. км. Щоб вимірювати площу будь-якої території, треба мати контур цієї території. Контур - це державний кордон. Розмежування територій між різними країнами містить два види робіт: делімітацію (проведення лінії державного кордону на карті) і демаркацію (винесення цієї лінії кордону на місцевості). Лише завершивши роботи з демаркації кордону з Молдовою, Білоруссю, Росією, можна буде казати про точний контур.

Отже, введення в Україні сучасної єдиної системи координат є надзвичайно важливим і актуальним. Вона матиме практичну цінність і буде використана в космічній, оборонній, транспортній галузях, геологічній розвідці, екології, геодинаміці та сейсміці, а також у політичній, освітній та інформаційній сферах.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.