В атмосфері Місяця виявили гелій

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 16.08.2012 17:01 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=18127

Вчені виявили в атмосфері Місяця атоми гелію за допомогою спектроскопа LAMP на борту зонда-картографа LRO, повідомляє прес-служба NASA.

"Питання стоїть тепер так - чи з’явився цей гелій з надр Місяця, зокрема, в результаті розпаду радіоактивних ізотопів, або із зовнішнього джерела - наприклад, сонячного вітру. Якщо ми зможемо довести, що в цьому винен сонячний вітер, це допоможе нам зрозуміти, як відбуваються аналогічні процеси на інших небесних тілах без цієї атмосфери", - заявив керівник проекту LAMP Алан Штерн (Alan Stern) з Південно-східного дослідного інституту, слова якого цитує прес-служба NASA.

Штерн і його колеги вивчали атмосферу Місяця - вкрай розріджений шар газів над поверхнею природного супутника нашої планети. Прийнято вважати, що Місяць оточений вакуумом, оскільки цей прошарок за своєю щільністю не можна порівняти з атмосферами справжніх планет. Тим не менше, вчені роблять спроби вивчити місячну атмосферу, з’ясувати її склад і походження.

Група астрофізиків під керівництвом Штерна застосувала для цих цілей спектроскоп LAMP на борту зонда LRO, який використовується для картографування місячної поверхні.

Учені "просвічували" атмосферу Місяця за допомогою спектроскопа в ході 50 витків LRO, намагаючись відокремити дані про хімічний склад місячної атмосфери від фонового шуму. Спостереження показали, що в атмосфері супутника Землі присутній гелій.

Зазначимо, що в ґрунті на поверхні Місяця дослідники виявили атоми аргону. Вчені не відкидають, що атмосфера Місяця містить і цей благородний газ.

Нагадаємо, раніше швейцарські вчені висунули нову гіпотезу виникнення Місяця: вони пояснюють його походження зіткненням величезного небесного тіла з Землею, що сталося за дотичною.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.