Під Євпаторією виявили найдавніші кримські каменоломні

Автор/джерело -  © Газета.ua



Дата публiкацiї - 4.09.2012 17:03 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=18272

Під час розкопок античного городища “Чайка” під Євпаторією археологи виявили залишки найбільш ранньої на Кримському півострові каменоломні, повідомляє “Центр журналістських розслідувань”.

Саме городище було відкрите в 1959 році, коли робітники піщаного кар’єру, який діяв тут, виявили фрагменти незрозумілої споруди, яку вчені пізніше ідентифікували як грецький квадр - частину північно-східної вежі укріплень невідомого античного міста.

З 1963 року на місці гучної свого часу знахідки проводяться регулярні розкопки. На даний час цим займається Кримська археологічна експедиція історичного факультету Московського державного університету (МДУ) під керівництвом доцента кафедри археології Олени Попової та наукового співробітника Тетяни Єгорової.

Раніше історики вважали, що камінь добували за межами городища, але ці здогадки не підтвердились. "Вперше за всі роки дослідження пам’ятки ми дійшли до самої скелі. І з’ясувалося, що в південній частині городища була каменоломня. Збереглися вирубки в скелі, насічки", - розповідає Тетяна Єгорова. За словами історика, знахідка відноситься до 60-х років 4 століття до н.е.

Московські археологи називають це місце унікальним. Городище - єдине знайдене і досліджене в Криму укріплене поселення Херсонеса. А ось справжня назва форпосту досі залишається невідомою. Поки жоден із знайдених джерел не зберіг згадки про це місце. Але археологи сподіваються, що з часом і ця таємниця буде розкрита.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.