Музей «Прадавня Аратта-Україна» поповнив колекцію дивовижним трипільським артефактом

Автор/джерело -  © «Аратта-Україна»



Дата публiкацiї - 3.01.2007 23:27 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=1829

Експозиція історико-археологічного музею «Прадавня Аратта-Україна» в селі Трипілля збагатилася новим надбанням.

Цій трипільській мисці з оберігаючою (проти годинникової стрілки) сваргою 6700 років

Миска-покришка з Вінничини 4700-го р. до н. е. поєднує дві технології нанесення візерунку — заглиблений орнамент і поліхромний розпис.

Ця миска, якій приблизно 6700 років, є частиною великої колекції, зібраною вчителем історії з сільської школи з Ямпільського району Вінницької області, повідомляє “Народний Оглядач”.

Цікаво, що більше сотні з керамічних предметів цього зібрання несе на собі зображення свастя (свастики, сварги, коловорота). Цей знак є традиційним арійським оберегом, що символізує Центр, навколо якого обертається Всесвіт.

Це дивовижний артефакт Трипільської цивілізації. Унікальність цієї миски-покришки в тому, що вона одночасно є носієм двох технологій нанесення візерунку — заглибленого орнамента та поліхромного розпису.

мискою-покришкою 4700-го року до н. е., прикрашеною трипільським заглибленим орнаментом «Інь-Янь».

Надзвичайно важливим є присутність на цих мисках зображення свастя. Загальновідомо, що свастя (сварга, свастика, сонячний хрест) — це своєрідна візитна картка арійських народів. Тому можна обґрунтовано стверджувати, що ця знахідка ще раз підтверджує належність трипільського етносу до арійської (індоєвропейської) мовно-культурної спільноти.

Музей «Прадавня Аратта-Україна» має цілу колекція подібних мисок. Заглиблений орнамент частіше виконувався на поверхні миски-покришки, а поліхромний розпис — на внутрішній. Деякі миски одночасно розписані і на внутрішній, і на зовнішній стороні. Сполучення двох методів нанесення візерунку на тому ж самому предметі досі невідомо археологічній науці. Подібні знахідки, крім колекції музею, є лише в зібранні Сергія Тарути.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.