Всі партнери жінки впливають на її імунітет, фізіологію, репродуктивність, поведінку і можуть викликати сексуальний конфлікт

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 13.09.2012 00:55 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=18378

Чоловіче сім’я здатне впливати на жінку на генному рівні, змінюючи її фертильність, лібідо, роботу імунної системи, те, як вона спить та їсть, вважають британські дослідники.

Поки що вони провели експерименти на фруктових мушках Drosophila melanogaster, але переконані: у схожий спосіб все відбувається у багатьох тварин, включаючи людину, в яких під час статевого акту до організму самиці потрапляє сперма.

Про це повідомляє The Daily Mail.

Певний протеїн (секс пептид - SP), що знаходиться в сімені, викликає відповідну реакцію з боку великої кількості генів жіночої особини. Причому зміни в організмі відбувають досить швидко - дослідники аналізували зміни мРНК за допомогою електронного обладнання на 3 і 6 годину після спарювання.

"Спостерігалися значущі зміни в генах, пов’язаних із розвитком яйцеклітин, раннім ембріогенезом, імунітетом, розпізнаванням поживних речовин, поведінкою та, несподівано, зорового сприйняття", - розповіла керівник дослідження, професор Трейсі Чапмен.

"Це стало підтвердженням того, що протеїн сімені є "провідним регулятором" – що, кінець кінцем, означає, що самці мають прямий та глобальний вплив на поведінку та репродуктивну систему самиці. Такий ефект може спостерігатися в багатьох видів", - додала вона.

Вплив секс-пептида на генному рівні, через його несумісність з організмом жінки, може викликати і сексуальний конфлікт (цілком логічно, що змінений подібним чином організм жінки одним сексуальним партнером, може викликати конфлікт вже з наступним, а кожний новий партнер - це серйозний удар по імунній системі жінки - прим. «Аратти»).

Отже, наука впритул підійшла до підтвердження явища телегонії, - впливу першого (і всіх попередніх сексуальних партнерів жінки) на її майбутнє потомство, навіть якщо воно буде не від нього.

Отримані результати дослідження опубліковні в науковому журнаіл Proceedings of the Royal Society B


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.