Стабільність досягнуто. Податкова нарощує фіскальний тиск

Автор/джерело -  © Український тиждень



Дата публiкацiї - 28.09.2012 15:55 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=18531

Податкова служба пропонує ліквідувати пільги з податку на прибуток, посилити контроль за підакцизними товарами та спростити стягнення податкових боргів, аби додатково отримати 3,5 млрд грн.

Представники бізнесу оцінюють ці зміни негативно і готові погодитися лише з окремими ініціативами, передає «Коммерсантъ-Украина»

На останньому засіданні уряду був схвалений законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, розроблений ДПС та Мінфіном, який з 2013 року скасує пільги з податку на прибуток на 2,3 млрд грн. Преференцій позбудуться виробники дитячого харчування, авіа-і суднобудування, готелі, аграрне машинобудування, виробники біопалива.

"Найжорсткіша дискусія була щодо цієї норми. Було вирішено провести інвентаризацію кількості податкових пільг. Якщо вони відповідають економічній суті, то ми обома руками "за", якщо ж неефективні - їх потрібно змінювати", - розповів очільник ДПС Олександр Клименко.

В уряді сумніваються і в необхідності надання ДПС права стягувати без судових рішень податковий борг на суму до 100 мінімальних зарплат (тобто до 110 тис. грн). Клименко запевняє, що у відомства немає мети посилити тиск на бізнес: списання коштів з рахунків банків відбуватиметься тільки в разі несплати підприємством зобов’язань, заявлених ним у декларації.

"Ми не говоримо про те, що в результаті перевірки податківці щось нарахують і знімуть з рахунків. А говоримо про те, що підприємство саме визначило зобов’язання і не сплатило їх. Зараз потрібно йти до суду, доводити очевидне, неефективно використовувати свій час" , - сказав він.

Заступник голови ради Федерації роботодавців Дмитро Олійник, в свою чергу, говорить, що в Мінфіні й у ДПС готові відмовитися від цієї норми.

Частина запропонованих поправок стосується підакцизної продукції. У ДПС планують встановити шестимісячний строк використання марок акцизного збору старого зразка у разі їх заміни на нові, а також ввести авансову сплату акцизу при їх придбанні.

Також у податковій мають намір розширити коло платників цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ. Його платитимуть суб’єкти господарської діяльності, які закуповують газ для своїх потреб у нерезидентів, і нафтогазовидобувні підприємства по ставці 8% від митної вартості та 16% від вартості газу, використаного в якості палива або сировини.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.