Вчені створили синтетичну шкіру зі здатністю до регенерації

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 12.11.2012 17:06 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=18971

У США фізики розробили надгнучкий матеріал, який здатний самостійно заліковувати подряпини та порізи, а також може розпізнавати дотики.

Як зазначають його творці, матеріал можна буде використовувати як основу для синтетичної шкіри.

"До нашої роботи, було складно навіть уявити, що ми зможемо створити настільки гнучкий і матеріал, який добре проводить електрику, здатний заліковувати порізи та подряпини. Свіжий поріз "загоювався" на цій шкірі за кілька секунд. Навіть людська шкіра загоюється за кілька днів. Загалом, я думаю, що це дуже круто", - зазначають представники Школи інженерної справи при Стенфордському університеті (США).

Група фізиків під керівництвом Чженань Бао зі Стенфордського університету вже кілька років намагається відтворити головні властивості шкіри - гнучкість, міцність, високу чутливість та здатність до загоєння травм - у штучному матеріалі.

У новій роботі автори статті вирішили "навчити" штучну шкіру найскладнішій властивості її живої прародительки - здатності до самолікування.

Бао та її колеги вирішили ці проблеми за допомогою двох головних компонентів - особливого вуглеводневого полімеру та нанопорошків з нікелю. За словами вчених, вуглеводневі ланцюжки володіють відразу декількома корисними властивостями - вони дуже гнучкі та рухливі за своєю природою, що необхідно для самолікування шкіри, а також непогано проводять електричний струм.

Вчені виготовили тонкий лист із суміші полімеру та наночастинок нікелю і перевірили, як він буде реагувати на порізи.

Під час дослідження виявилося, що матеріал може самостійно загоювати рани практично за кілька секунд після стиснення його сторін. Рана повністю заліковується вже через 30 секунд.

Бао та її колеги вважають, що нова версія синтетичної шкіри буде "відчувати" навіть такий невелике тиск, який виникає під час рукостискання.

Дослідники вважають, що їхній винахід приверне увагу медиків та інших вчених, що розробляють протези ніг та рук, у найближчому майбутньому.

За їхніми словами, сфера застосування цього матеріалу цим не обмежується - прозора і версія шкіри, що розтягується, може бути пристосована для роботи як сенсор для екранів мобільних пристроїв та іншої техніки.

Нагадаємо, що у липні поточного року інженери створили чутливий сенсор дотиків, який здатний розрізняти тиск, зсув та кручення.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.