КМДА пропонує заборонити забудову історичного центру Києва

Автор/джерело -  © Український тиждень



Дата публiкацiї - 28.11.2012 10:30 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=19123

У Київській міській держадміністрації розроблено проект рішення про повну заборону нового будівництва в буферних зонах Софії Київської та Києво-Печерської лаври, а також на дніпровських схилах.

Він буде поширюватися на зведення нових будівель, а також на реконструкцію з розширенням і надбудовою вже існуючих будівель, але не стосуватиметься проведення робіт з реставрації пам’яток культурної спадщини та будівництва об’єктів, що забезпечують життєдіяльність міста, наприклад інженерних мереж, пише газета "Коммерсант-Украина".

Охоронна зона простягнеться від Пішохідного мосту по Набережному шосе до бульвару Дружби Народів, пройде вулицями Старонаводницькою, Лейпцігською, Івана Мазепи, Михайла Грушевського, охопить Європейську площу і майдан Незалежності.

Потім її кордони пройдуть вулицями Хрещатик і Прорізною. У зону також увійдуть вулиці Ярославів Вал, Велика і Мала Житомирська, Львівська площа, територія біля Національного музею історії України та Володимирська гірка.

Заборона діятиме до затвердження плану зонування центру Києва, робота над яким тільки почалася.

У пояснювальній записці до документа сказано, що розробка проекту обумовлена ​​численними зверненнями киян, а також рішеннями ЮНЕСКО.

Втім, експерти вважають проект запізнілим і популістським, бо у ньому відсутня норма про скасування минулих землевідведень для будівництва.

За даними юриста Марини Соловйової, яка домоглася в судах зупинки будівництва багатоповерхового житлового комплексу в буферній зоні Софії Київської, протягом останніх 10 років було видано 50 землевідведень в буферній зоні Софії Київської.

Нагадаємо, на останній 36-й сесії організація ЮНЕСКОзакликала Україну ввести мораторій на будівництво у буферних зонах, в іншому випадку в 2013 році Софія Київська і Києво-Печерська лавра можуть бути виключені зі списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.