NASA використає старі супутники для визначення гравітації Місяця

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 12.12.2012 16:47 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=19251

NASA має намір завершити місію GRAIL з дослідження гравітаційного поля Місяця, розбивши два зонди-близнюки, на яких закінчилося паливо, об місячну поверхню.

Прес-конференція на цю тему відбудеться в четвер, 13 грудня. Падіння зондів заплановане на понеділок, 17 грудня о 17:28 за часом східного узбережжя США (00:28 за Києвом 18 грудня).

Під час спостережень за падінням зондів вчені планують повторити експеримент, проведений з апаратом LCROSS та розгінним блоком Центавр, яких навмисно "звалили" на місячну поверхню у районі південного пояса. Внаслідок падіння піднявся шлейф газу та уламків, який допоміг ученим судити про присутність на Місяці води та інших летких речовин.

Місія GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory) загальною вартістю 496 млн доларів почалася у вересні 2011 року, коли два однакових зонди з розмірами порівнюваними із пральною машиною вирушили до Місяця.

У березні зонди GRAIL вийшли на робочу орбіту висотою 55 кілометрів і почали вимірювання місячної гравітації. У підсумку вчені отримали безпрецедентно точну карту гравітаційного поля Місяця, за допомогою якої вони розраховують з’ясувати деталі внутрішньої будови природного супутника Землі, а також перевірити деякі гіпотези про народження та еволюцію Місяця.

На карті місячної гравітації видно сліди давніх ударів метеоритів, розломи, які йдуть углиб до нижніх шарів кори і, можливо, навіть до мантії.

Результати аналізу гравітаційної карти показали, зокрема, що місячна кора має значно меншу щільність, ніж вважалося раніше, і може містити безліч порожнеч.

Нагадаємо, що у жовтні поточного року вчені пояснили незвичайну "сухість" Місяця та аномалії в його ізотопному складі тим, що левова частка води та легких елементів Місяця залишилася у надрах "зародка" Землі після його зіткнення із прото-Місяцем.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.