В Україні в 2013 році краще не народжувати...

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 4.01.2013 03:49 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=19418

Рейтинг країн, у яких найкраще народитися на світ у цьому році. Швейцарія - перша, Україна - передостання, - нижче тільки Кенія та Нігерія.

Чверть століття тому, коли The Economist Intelligence Unit вперше склав рейтинг країн, що володіють найбільшим потенціалом у середньостроковій перспективі, США посідали почесне перше місце. Саме в цій країні слід було народитися всім тим, хто з’явився на світ у 1988 році: до досягнення зрілого віку, тобто, приблизно в наші дні, у них життя було б найкращим на планеті. За минулі роки розклад сил на політекономічній мапі світу істотно змінився, та й науковці додали точності своїм прогнозам.

Тож жінкам, що збираються в 2013 році стати матерями, варто ознайомитися з новим рейтингом країн, пише NEWSru.com.

На першому місці перебуває хранитель заощаджень, навіть складно уявити якої великої частини світових багатіїв, і осередок європейської стабільності - Швейцарія. У першій десятці, до речі, європейських держав багато, але лише одна, яка входить в зону євро, - це Нідерланди, розташувалися на восьмому місці. Країни ж єврозони, які відчувають істотні економічні проблеми, розташовуються переважно в другому і третьому десятку. А ось третє, четверте і п’яте місця посідають, відповідно, Норвегія, Швеція і Данія.

Якщо ж у Скандинавії або біля підніжжя швейцарських Альп влаштуватися можливості поки що немає, то можна спробувати народити малюка в Австралії - вона на другому місці рейтингу.

Шосте і сьоме місця у сусідів - Сингапуру й Нової Зеландії.

На дев’ятому місці розташувалася Канада, а замикає ТОП-10 найбільш сприятливих для народження дитини країн Гонконг.

Дослідники зазначають, що за роки проведення такого дослідження їм вдалося істотно поліпшити методологію. У результаті тепер під час складання рейтингу одночасно враховується маса показників, як об’єктивних - наприклад, середній рівень доходу, так і суб’єктивні - оцінка самими резидентами міри свого задоволення від життя.

Отож гроші - це справді важлива умова для щастя, дійшли висновку дослідники, але й інші фактори відіграють важливу роль. Тому колишні лідери США цього разу виявилися лише на 16-му місці, поділивши його з "локомотивом ЄС" Німеччиною і пропустивши вперед Тайвань (14) і Бельгію (15). Також у другій десятці - Фінляндія (11), Ірландія (12), Австрія (13), ОАЕ (18), Південна Корея (19) і Ізраїль (20).

З колишніх країн соцблоку найбільш радісні перспективи, якщо вірити дослідникам The Economist, у Чехії (28, ділить місце з Іспанією), Словенії (32) і Польщі (33).

З колись добрих сусідів по СРСР найкращі умови для майбутніх поколінь створили Естонія (44, на тому ж місці Венесуела), Латвія (48), Литва (57).

А ось в Росії The Economist дітей народжувати не радить - у неї аж 72-е місце, - між Індонезією і Сирією.

Правда, Україна опинилася ще нижче - на 78-му місці, а решта колишніх радянських республік у рейтинг і зовсім не увійшли.

Як не потрапила сюди половина країн "арабської весни": Туніс і Єгипет розташувалися на 59-му і 60-му місцях відповідно, а от Лівії та Ємену в рейтингу не виявилося. Причина проста: The Economist вважає, що "арабське літо" в цих країнах настане нескоро.

Останні два місця посіли Кенія (79) та Нігерія (80).

Десятка країн, де слід з’явитися на світ в 2013 році:

1. Швейцарія
2. Австралія
3. Норвегія
4. Швеція
5. Данія
6. Сингапур
7. Нова Зеландія
8. Нідерланди
9. Канада
10. Гонконг.

А от найкращою для бізнесу завдяки прозорому і стабільному бізнес-клімату та заохоченню підприємництва у цьому році стала Нова Зеландія.

25 років тому - в 1988 році - перший рядок аналогічного рейтингу, як вже зазначено, посідали США, на другому місці була Франція, на третьому – Західна Німеччина.

Нинішній лідер – Швейцарія – була на 13 рядку рейтингу. При цьому, на 21 рядку був СРСР, а замикав рейтинг Ірак на 49 позиції.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.