Генетики знайшли невідому популяцію людей за Y-хромосомою

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 27.03.2013 03:40 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=20219

Вчені-генетики з США зробили сенсаційну заяву про те, що існує Y-хромосома, яка майже в два рази старша за відомих науці найдревніших представників людини сучасного вигляду.

Виявилося, що носій хромосоми - померлий житель Південної Кароліни чорношкірий Альберт Перрі. Результати дослідження опубліковані в American Journal of Human Genetics.

Зразки гена були отримані від родички померлого. Кілька років тому вона передала його тканини в дослідницьку компанію Family Tree DNA. Як відомо, всі чоловіки успадковують Y-хромосому по чоловічій лінії. Є спільний предок - "генетичний Адам". Вважається, що він жив від 60 000 до 140 000 років тому. Але виявлена ​​хромосома не змогла вбудуватися в загальне генеалогічне дерево. Тобто у неї не було предків і немає нащадків.

Вчені з Університету Арізони вирішив дослідити цей випадок, почавши пошуки хромосоми по всім доступним базам даних. Як вдалося встановити, померлий не мав ніякого відношення до "генетичному Адаму". Хромосома, про яку йде мова, розійшлася з основною лінією розвитку людства близько 338 000 років тому.

Але найдревніші знайдені останки людини сучасного виду датуються віком приблизно в 195 000 років. Родичі хромосоми, якій присвоєно шифр A00? все ж знайшлися - в африканській базі. Щось схоже фіксувалося у 11 жителів камерунського села. Це означає, що в давнину люди сучасного виду схрещувалися з іншою невідомою популяцією людей, яка згодом повністю зникла.

Існує ряд доказів для цього сценарію. У 2011 році дослідники вивчили людські скам’янілості з Нігерії якому дали ім’я Iwo Eleru. Останки продемонстрували дивне поєднання стародавніх і сучасних ознак, які також доводять схрещування між сучасною й архаїчною людиною.

"Камерунські села з незвичайними генетичним маркуванням знаходяться безпосередньо на кордоні з Нігерією, і саме там був знайдений Iwo Eleru", - говорить один з авторів дослідження, пише New Scientist.

Генетики вважають за необхідне проведення дослідження генома людей, що проживають на південь від Сахари.

Дерево гаплотипів - це піраміда, що стоїть на вершині. Вершина внизу - це гаплотип загального предка роду, який був відомий сучасній науці до теперішнього часу. Основа піраміди, на самому верху - це ми, сучасники, це наші гаплотипи. Кількість мутацій у кожному гаплотипі - це міра відстані від загального предка, від вершини піраміди, до нас, сучасників. Якби піраміда була ідеальною - трьох точок, тобто трьох гаплотипів в основі було б достатньо, щоб розрахувати відстань до вершини. Але в реальності трьох точок мало. Як показує досвід, десяток 25-маркерних гаплотипів (а отже, - 250 точок) буває достатньо для непоганої оцінки часу до загального предка.

25-маркерні гаплотипи росіян і українців роду R1a1 були отримані з міжнародної бази даних YSearch. Носії цих гаплотипів - наші сучасники, які живуть від Далекого Сходу до Західної України, і від північних до південних околиць. І ось таким чином було розраховано, що загальний предок російських і українських східних слов’ян, роду R1a1, жив 4500 років назад.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.