Чи побачать українці європейські дороги в себе вдома?

Автор/джерело -  © Радіо Свобода



Дата публiкацiї - 13.06.2013 18:02 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=20882

Щоб довести українські дороги «до нормативного стану» потрібно 400 мільярдів гривень, заявляють в Укравтодорі.

Наразі ж хочуть встигнути до кінця року провести капітальний ремонт 3 тисяч кілометрів доріг і зберегти існуючу мережу. Обіцяють застосовувати сучасні технології, контролювати якість робіт і карати перевізників, які «розбивають» дороги перевантаженими автомобілями.

Президент України визначив будівництво та ремонт доріг головним завданням на найближчі два роки для уряду». Мовляв, економічні реформи неможливо здійснювати з такими дорогами.

«Тому цей рік, наступний рік, Миколо Яновичу (прем’єр-міністр Азаров, – ред.), це робота номер один. Так як постраждали дороги минулого року, минулої зими, 12–13 років такого не було… І тут не потрібно ніяких дискусій», – сказав Янукович.

Справді, важко щось протиставити ямам, які не можливо ні об’їхати, ні переїхати. Саме ця переконливість весняних автошляхів призвела до зміни керівництва «Укравтодору». На зміну Володимиру Демішкану указом Президента України 23 квітня був призначений Євген Прусенко. Новий керівник регулярно їздить дорогами й інспектує ремонт.

Поки ж дороги в Україні, за невеликим винятком, є небезпечними. На це вказали й експерти ВООЗ. За їхніми підрахунками, Україна має показник смертності на дорогах до 15 людей на 100 тисяч населення. Для порівняння, у Швеції –3.

Потрібно 400 мільярдів гривень

Чи вдасться «Укравтодору» швидко виправити катастрофічну ситуацію залежить від багатьох факторів. Потрібні гроші, контроль за їх використанням та якістю робіт, а також здатність ДАІ виконувати свої функції, а саме не допускати псування та руйнування доріг важким транспортом.

«Укравтодор» планує провести цього року «капітальний ремонт мінімум 3 тисяч кілометрів автомобільних шляхів», – сказав Радіо Свобода Василь Нагайчук, директор Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені Шульгіна, що входить до складу «Укравтодору». А щоб довести усі дороги до нормативного стану, потрібно 400 мільярдів гривень.

Щоб зберегти існуючу мережу доріг, у країні будуть здійснювати їх поверхневу обробку. «Тонким шаром емульсійно-мінеральних сумішей заливатимуть тріщини, щоб унеможливити потрапляння води. Кожна служба отримала завдання провести таку поверхневу обробку до 100 кілометрів доріг», – розповів Василь Нагайчук.

Для запобігання перевантаження доріг «Укравтодор» підписав угоду з ДАІ про спільне використання 38 пересувних систем зважування автомобілів. На 24-му кілометрі траси Київ-Чоп відкрили стаціонарний електронний пункт зважування.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.