«Солодка війна», як прикриття неефективності Митного Союзу

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 31.07.2013 17:14 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=21289

Розв’язування Москвою торгових воєн і безпідставне закриття ринку для товарів з України, останніми з яких стала продукція корпорації Roshen, має дві мети - зірвати підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС і завуалювати неефективність розвитку Митного Союзу, вважають аналітики групи Da Vinci AG.

Як розповіли аналітики, ланцюжок дій російського Держспоживнагляду - не що інше, як неконкурентна політика на ринку з геополітичним бекграундом.

Експерти вважають, що політика російської сторони сьогодні свідчить про те, що укладення угоди в листопаді 2013 року між Україною і ЄС Кремль зрозуміє як велику геополітичну поразку, що ставить під сумнів всю концепцію російської політики на пострадянському просторі.

Через це Москва, за прогнозами групи, продовжить посилювати торгово-економічний тиск на Україну і, можливо, додасть пресинг ключових фігур, що лобіюють євроінтеграцію. Експерти вважають показовим те, що ситуація з Roshen свідчить про перехід Кремля до атаки на конкретних персоналій, які раніше вирішували аналогічні конфлікти.

Аналітики не виключають, що завдяки торговій війні з Україною, яка останнім часом часто стосується продуктів харчування, Кремль намагається посилити внутрішній ринок Митного Союзу, який демонструє погані результати. Так, в 2012 році імпорт кондитерської продукції до Білорусі зріс на 56%, в січні-лютому 2013 року - в 2,2 разу, а білоруські виробники називали Roshen найбільшим конкурентом на внутрішньому ринку.

Експерти додають, що заявлені Владіміром Путіним дані про результати товарообігу МС з країнами сусідами розходяться з реальністю. Таким чином, резюмують в групі, крім тиску на Київ з питання асоціації з ЄС, торгові війни можуть допомогти Москві згладити неефективність розвитку Митного Союзу.

Зазначимо, що раніше сьогодні в компанії Roshen повідомили про призупинення постачання всіх видів кондитерських виробів у Росію. Водночас у Федеральній митній службі РФ відзначили, що ввезення на територію Росії кондитерської продукції української компанії Roshen буде заборонено тільки після розсилки листа Росспоживнагляду митним органам на місцях.

Також сьогодні повідомлялося, що Росспоживнагляд має намір провести перевірку якості борошняної кондитерської продукції, виробленої в Україні.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.