Правозахисники заявляють, що МВС примушує “Укрзалізницю” збирати інформацію про пасажирів

Автор/джерело -  © Український тиждень



Дата публiкацiї - 4.10.2013 11:40 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=21831

Міністерство внутрішніх справ України наполегливо пропонує “Укрзалізниці” вносити в квиток пасажира окрім ПІБ ще й паспортні дані.

Про це йдеться в листі начальника департаменту транспортної міліції, інформує Українська Гельсінська спілка з прав людини.

У документі йдеться про те, що міліціонери хочуть у своїй роботі скористатися досвідом Росії та Білорусі, та вносити дані з проїзних документів усіх пасажирів до спеціалізованої пошукової системи.

Проведення таких дій вони мотивують необхідністю захисту українців від міжнародного тероризму та бажанням здійснювати "автоматичний пошук осіб, які представляють оперативний інтерес".

Правозахисники припускають, що обов’язкове зазначення паспортних даних – лише перший етап в створенні бази даних пасажирів.

Оскільки, відповідно до досвіду Російської Федерації далі в квиток планується вносити дату народження, стать, громадянство, вид маршруту (без пересадок чи транзитний).

Варто зазначити, що особами, які становлять для держави оперативний інтерес, можуть стати політики, правозахисники, журналісти та громадські активісти.

Ознайомившись з листом МВС також можна припустити, що подібний документ став підставою зазначати в квитку прізвище та ім’я особи, зазначають у спілці.

як повідомлялося раніше, 1 жовтня було закрито доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ’юст. Реєстри забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби, Державної виконавчої служби, органів юстиції і нотаріусів.

Колектив Держінформ’юсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції.

В той же час у Мін’юсті повідомили, що збій системи викликаний "технічними проблемами". Згодом у міністерстві виявили, що відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації.

Міліція відкрила провадження за фактом втручання у комп’ютерну мережу мін’юсту.

Згодом, за повідомленням Міністерства юстиції, станом на 20.00 3 жовтня роботу Державної виконавчої служби України відновлено на 100%, - Державної реєстраційної служби України – на 95%.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.