ДАІ вже розширила свої повноваження: кошмарять автомайданівців “легендами про порушення ПДР” вдома

Автор/джерело -  © Українська правда



Дата публiкацiї - 3.01.2014 20:43 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=22587

ДАІ починає викликати на співбесіди людей, які 29 грудня їздили у Межигір’я до резиденції президента Віктора Януковича.

Як виявилося з повідомлень на сторінках соціальних мереж, такі виклики тривають вже кілька днів.

Співробітники ДАІ приходять до людей додому, питають про власників транспортних засобів.

Вони запрошують на співбесіди.

Як виявилось, представники ДАІ посилаються на те, що власники транспортних засобів нібито не зупинилися на вимогу інспектора.

Згідно з документом, який оприлюднила одна з власників авто, даішники вимагають "надати машину для огляду".

Співробітники ДАІ у четвер приходили додому до журналістів, які їздили до Межигір’я у неділю.

В тому числі невідомі люди, які представилися співробітниками ДАІ приходили додому до кореспондента "Української правди" Оксани Коваленко.

Оскільки самої журналістки в цей момент вдома не було, а її батько відмовився відчиняти двері, даішники залишили своєрідну "записку" з запрошенням з’явитись в кабінет до інспектора.

Між тим, юристи наголошують, що співробітники ДАІ не мали права приходити додому до людей і запрошувати на співбесіди.

Так адвокат Анна Литвин в ефірі Громадського ТВ заявила: "ДАІ не має права приходити додому. Давайте, присилайте повістки".

"Це робиться, щоб у тих людей, які не знають своїх прав, забрати їхні водійські права", - додала вона.

У свою чергу інший юрист Дмитро Йовдій в коментарі "Українській правді" зазначив, що "жодним законом не передбачено зобов’язання особи з’являтися до органів ДАІ і будь-яким чином спілкуватись: чи телефоном, чи коли вони приходять додому".

"І те, що вони приходять додому, направляють листи з вимогою надати для огляду автомобілі або для дачі пояснень, це, по суті, є незаконним, і громадяни не зобов’язані реагувати на такого роду виклики", - додав Йовдій.

"Існує чітка процедура притягнення до адмінвідповідальніості: в момент вчинення правопорушення зупиняється водій транспортного засобу, і інспектор ДАІ складає протокол про вчинене правопорушення", - зазначив він.

"Якщо водій не зупиняється, як про це йде мова, то інспектор ДАІ вправі скласти протокол і його з наявними доказами вчиненого правопорушення (відеофіксація, залучення свідків того, що відбулося правопорушення), цей протокол відправляти до суду для того, щоб суд приймав рішення про притягнення особи до адмінвідповідальності", - додав Йовдій.

"Ця особа має бути викликана до суду і надавати свої докази її невинуватості, якщо вона вважає себе невинною", - додав він.

"29 числа рухалась абсолютно хаотично велика група транспортних засобів, і якщо інспектор ДАІ когось і намагався зупинити, то важко довести, кого він саме зупиняв. Особа зобов’язана зупинитися тільки в тому випадку, коли інспектор ДАІ піднімає жезл і зупиняє безпосередньо ваш транспортний засіб", - наголосив він.

Він також наголосив, що ДАІ має право просити про огляд автомобіля лише у випадку ДТП.

"Не має інспектор ДАІ повноважень викликати водія для надання автомобіля для огляду. Законом такого не передбачено", - сказав він.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.