Російські шпигуни активізувалися в ЄС

Автор/джерело -  © DW



Дата публiкацiї - 5.05.2014 14:40 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=23277

Криза в Україні призвела до значної активізації російських шпигунів проти Німеччини та інших країн ЄС, заявив глава німецької Федеральної служби захисту Конституції.

Ганс-Ґеорґ Маасен

Криза в Україні призвела до активізації російських шпигунів та діяльності спецслужб РФ на території Німеччини та Євросоюзу.

"Іноземні спецслужби завжди мають інтерес до актуальних політичних подій. З огляду на кризу в Україні, російські спецслужби виявляють величезну цікавість до зовнішньої та економічної політики європейських країн і особливо Німеччини", - зазначив керівник Федеральної служби захисту Конституції Ганс-Ґеорґ Маасен в інтерв’ю газеті Tagesspiegel.

Постійна шпигунська активність РФ у Німеччині

За оцінками Маасена, першочерговий інтерес для Росії становить визначення позицій Берліна у питанні підтримки України, а саме: у яких обсягах Німеччина та Євросоюз готові надати економічну підтримку Україні, особливо у сфері газової проблематики. Маючи таку інформацію "Росія може робити прогнози щодо санкцій та дипломатичних наслідків", - пояснює Маассен. Він зазначає, що росіян також цікавить, як і ким у Берліні ухвалюються рішення щодо реакції на дії Росії в "українській кризі".

Керівник німецького спецслужби додав, що російські спецслужби завжди діяли у Німеччині дуже активно.

Нагадаємо, що за даними берлінського видання Die Welt, російська служба зовнішньої розвідки масово намагається вербувати інформаторів у політичних та бізнесових колах Німеччини.

"Російські агенти аналізують доволі детально, хто б міг становити для них інтерес", - заявив керівник німецької контррозвідки Букгард Евен. Метою російських агентів, пише газета, є збір інформації зовнішньополітичного та економічного характеру, а також зі сфери оборони. До її пошуку агенти з Росії вдаються, вербуючи осіб, що працюють, наприклад, у Бундестагу.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.