Парламент розглянув законопроект про тарифи ЖКГ. У першому читанні

Автор/джерело -  © Кореспондент.netДата публiкацiї - 14.03.2007 16:40 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=2366

Верховна Рада України взяла за основу в першому читанні проект закону “Про внесення змін і доповнень до закону України “Про житлово-комунальні послуги” (щодо встановлення плати за комунальні послуги)”.

Законопроект внесений народним депутатом від партії “Регіонів” Ярославом Сухим.

Таким чином, коаліція виконала вимогу опозиції про подолання тарифної кризи, однак БЮТ така ситуація не влаштовує.

Даним документом передбачається, що зміна цін/тарифів на житлово-комунальні послуги (ЖКП) може здійснюватися тільки за умов, які не залежать від господарської діяльності підприємств і організацій, що забезпечують функціонування житлово-комунального комплексу.

Крім того, встановлюється, що у випадку надмірного росту цін/тарифів на ЖКП, затверджених органами місцевого самоврядування, Кабінет міністрів може тимчасово встановлювати граничний рівень цін/тарифів на ЖКП по окремих регіонах. Даний законопроект погоджений з урядом.

При підготовці документа до другого читання будуть враховані окремі положення законопроекту, внесеного лідером БЮТ Юлією Тимошенко, яким пропонується обмежити розмір можливого підвищення тарифів на ЖКП і на встановлення безпосередньої залежності такого підвищення від темпів збільшення середньої заробітної плати працівників промисловості.

Також проектом передбачається надати центральному органові виконавчої влади з питань регуляції електроенергетики права формувати державну політику щодо встановлення цін/тарифів на послуги по центральному опаленню, водопостачанню і водовідводу.

За прийняття даного проекту закону проголосували 247 народних депутатів з 249 присутніх у сесійній залі: від партії “Регіонів” - 185, від Блоку Юлії Тимошенко - 5, від Нашої України - 1, від Соціалістичної партії - 30, від Комуністичної партії - 21 і 5 позафракційних депутатів.

Подолання тарифної кризи є однією з 17 умов, пред’явлених опозицією до парламентської більшості. Раніше народний депутат від БЮТ Олександр Турчинов заявив, що антикризова коаліція навмисне внесла альтернативний законопроект щодо врегулювання цін і тарифів на ЖКП, щоб не підтримувати законопроект опозиції.

"Таким чином, вони демонструють, що йдуть на співпрацю. Це не співпраця", - зазначив Турчинов. За його словами, законопроект депутата від ПР Сухого, "вихолощує всю проблематику захисту населення від підвищення тарифів".

Раніше лідер фракції партії “Регіонів” Раїса Богатирьова заявила, що антикризова коаліція готова сісти за круглий стіл з опозицією.

"Ми готові сісти за круглий стіл, готові розглядати всі законодавчі ініціативи, що будуть у парламенті, у тому числі і від фракції БЮТ, і дати на законодавчому рівні відповідь. Іншим шляхом вирішити які-небудь питання не вдасться", - сказала вона.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.