Попри формальне припинення вогню, ситуація на фронті залишається напруженою

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 12.09.2014 14:12 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=23955

Ситуація в зоні АТО залишається напруженою. Протягом доби режим припинення вогню зберігався. Але також було зафіксовано його поодинокі порушення. Втрат серед українських військових немає.

Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний центр РНБО.

З мінометів, стволової артилерії та ракетних систем залпового вогню було обстріляно Донецький аеропорт.

Вчора о 08:00 на блокпосту в районі південно-західної околиці н.п. Станиця Луганська на міні терористів підірвався цивільний автомобіль. Внаслідок вибуху загинула жінка-водій; один прикордонник отримав поранення.

Протягом доби бойових зіткнень з російським найманцями на кордоні не відбувалося.

За добу у рамках Мирного плану Президента України звільнено 57 українських військових, які були захоплені терористами. Робота з визволення заручників триває, ми повідомлятимемо про результати.

Водночас фіксується припинення виходу російських військ з території України.

Зафіксовано концентрацію присутності терористів в районі Розсипного та Пелагіївки Донецької області.

На території тимчасово окупованого Криму на полігоні злітно-посадкових систем «Нитка» біля м. Саки завершилися навчання льотчиків окремого корабельного винищувального авіаційного полку палубної авіації Північного флоту.

Водночас фіксується суттєве зниження активності бойовиків в Маріупольському та Новоазовському районах, що можна пояснити роботою в них Місії ОБСЄ.

Заступник генерального секретаря НАТО з питань зовнішньої політики та політики безпеки Джеймс Аппатурай заявив про зменшення кількості військовослужбовців регулярної армії РФ, однак констатував збереження військ спеціального призначення на території України. При цьому в секретаріаті НАТО вважають, що в Україні залишаються близько 1 тис. російських військових, а на російсько-українському кордоні – близько 20 тис.

По Новоазовському району постійно переміщується спеціально обладнаний автомобіль, який здійснює радіоелектронні перешкоди та прослуховування абонентів мобільних операторів.

За тиждень, що минув після підписання Мінського протоколу про припинення вогню, втрати українських військових складають 5 осіб. Зокрема, загинули три прикордонника, 1 військовий Збройних Сил та один представник Національної гвардії. Крім цього, від важких поранень, отриманих ще до оголошення режиму припинення вогню, у шпиталі померли 3 бійця Збройних Сил України. Усього з початку АТО загинули 873 українських військових, 3275 отримали поранення.

Ситуація в населених пунктах зони АТО

У Макіївці терористи примушують пацієнтів місцевої травматологічної лікарні оплачувати лікування своїх поранених.

На території, тимчасово окупованої терористами, в Донецькій області зупинились 70% шахт. Основна причина це відсутність електропостачання, затоплення і пошкодження залізничних колій через обстріли та підриви, здійснені бойовиками. Збої наявні і в роботі металургійних підприємств. Загалом на територіях, які тимчасово контролюються бойовиками, зупинились більшість підприємств. В області ускладнено доставку товарів між населеними пунктами області. Також зменшується кількість продуктів харчування в місцевих магазинах.

На сьогодні в Луганську досі немає світла, води, газу та зв’язку. Незважаючи на руйнівні дії терористів, співробітники міських служб намагаються відновлювати об’єкти інфраструктури міста, зокрема вони здійснюють підготовчі заходи з відновлення подачі електроенергії, налагодження пошкоджених ліній електропередач.

Станом на 11 вересня внаслідок бойових дій у Луганській області частково відключені від газопостачання, знаходяться в критичному стані та потребують обстеження близько 171,6 тис. абонентів, з яких приватних будинків – 82,5 тис., а багатоквартирних будинків – 88,6 тис. Частково відключені – 27 населених пунктів, повністю – 52.




 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.