Археологи знайшли вино 6,5-тисячолітньої витримки

Автор/джерело -  © «Аратта-Україна»



Дата публiкацiї - 22.03.2007 22:57 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=2410

Археологи з Університету у Фесалоніках (Греція) виявили виноградне вино, якому ймовірно виповнилося приблизно 6 500 років. На даний момент це друге за віком виноградне вино, найдавнішим є іранське вино, що датується 6 тис. р. до н.е.

Грецькі вчені виявили обвуглене насіння винограду і шкірку винограду, які швидше за все використовувалися для виготовлення вина. В ході розкопок в Дікілі Таш археологи виявили 4 будинки, які відносяться до епохи неоліту. У одному з них учені і знайшли залишки виноградних ягід і дворучний глиняний посуд, який використовували для споживання продукту.

Як відзначили дослідники, виноград був дикорослим або одним з найперших культурних сортів. Крім того, у вино додавали інжир. Судячи з усього, стародавні винарі додавали інжир для того, щоб алкогольний напій не був надто гірким.

Тепер учені мають визначити наявність винної кислоти на виявленому ними посуді, і тоді вони зможуть з повною упевненістю заявити, що знайшли одне з найдавніших вин, яке поклало почало розвитку виноробства в усій Європі, повідомляє “Газета по-українськи” із посиланням на Discovery.

Від "Аратти". В трипільському піктографічному письмі відомий символ “виноград”, що свідчить про культивування цієї сільськогосподарської культури нашими пращурами-хліборобами. Можливо, наші вітчизняні науковці, колись таки почнуть справжні дослідження трипільської спадщини, замість політичного дискутування "Чи є українці нащадками трипільців?". Матеріалу більше ніж достатньо, але ж Україна - не Греція, де, як відомо, є все, - у тому числі і патріотично налаштовані науковці, і патріотично налаштована держава, яка турбується про розвиток науки і розуміння збереження історичної, археологічної та культурної спадщини...


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.