В Росії панує атмосфера браку товарів, а ціни вказують в “у.о”

Автор/джерело -  © Дзеркало тижня



Дата публiкацiї - 12.01.2015 14:46 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=24460

Стрімке падіння курсу рубля не зупинилося після Нового року, а експерти попереджають, що Росії не варто чекати періоду відновлення національної валюти.

Тому росіяни продовжують якомога швидше витратити свої заощадження в рублях.

Про це сьогодні пише німецьке видання Die Welt, зауважуючи, що Росія поступово повертається до "виживання замість життя". На початку ХХІ століття країна поступово почала відходити від постійних економічних труднощів за рахунок зростання попиту на енергоносії у світі. Однак минулого року після вторгнення в Україну і анексії Криму, Росія поступово втратила своє 8 місце серед світових економік.

Економіст Андрес Аслунд переконує, що відновлення вартості рубля не відбудеться через внутрішню політику, яка поєднує в собі тоталітарний протекціонізм і клановий капіталізм. Крім того, санкції Заходу не дозволяють Росії рефінансувати свої боргові зобов’язання і водночас виснажують державні резерви.

Тому, на думку експерта, Росія не зможе швидко впоратися з обвалом цін на нафту. В цей же час, інфляцію на собі відчули більшість громадян країни. Якщо в столиці середня зарплата ще в червні становила близько тисячі доларів, то зараз вона опустилася до 600 доларів. За словами російського політолога Олександра Морозова, Росія "зробила крок назад на кілька років".

В цей же час, 80% росіян чекають, що економічна криза в Росії поглибиться, кажуть експерти в "Левада-Центрі". А щоденні витрати населення зросли впродовж останніх кількох місяців на 38%.

Тому росіяни намагаються врятувати свої заощадження, поспіхом витрачаючи гроші на товари, які можна довго використовувати. Здебільшого це побутова електротехніка, меблі і ювелірні прикраси. Через підвищений попит і заборону на імпортні товари із Заходу, російські рітейлери "створили атмосферу браку товарів у майбутньому". Тому в магазинах вишиковуються довжелезні черги.

В цей же час, в крамниці повернулося одне з явищ буремних 90-х. Продавці почали вказувати ціни не рублях, а в "умовних одиницях".

"Формально це заборонено робити. З 2004 року, з метою захистити споживача, з цінників зникли написи "у.о.", тому що такий вказівник не попереджає покупця про справжню вартість товару. Але пояснення повернення "умовних одиниць" дуже просте. Співробітники відділів продажу просто не хочуть щодня переписувати ціни", - йдеться в статті.

Видання нагадує, що голова Центробанку Росії Ельвіра Набіуліна раніше закликала росіян звикати жити без імпортних товарів і долара. В цей же час, з продуктами харчування теж назріває проблема. В Росії почалася паніка через дефіцит гречки. Деякі продуктові крамниці ввели квоти на продаж гречки. Наприклад, супермаркет "Лента" в Санкт-Петербурзі дозволяє своїм покупцям придбати не більше 5 упаковок гречки в одні руки. Росіяни також почали менше ходити по магазинах через обвал рубля.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.