Кремль знову бряцає «газовою зброєю»

Автор/джерело -  © DW



Дата публiкацiї - 14.04.2015 12:50 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=24871

Голова правління російського концерну “Газпром” Алєксєй Міллер пригрозив противникам спорудження газопроводів “Південний потік” та “Турецький потік” припиненням газових поставок.

Про це він заявив у понеділок, 13 квітня, повідомляє агенція "Інтерфакс".

За словам Міллера, противники згаданих газогонів воліють збереження існуючого транзиту газу через територію України.

Глава "Газпрому" нагадав, що блокування "Південного потоку", яке призвело до закриття даного проекту, мало за мету лише "збереження status quo в транзиті через Україну".

Водночас Міллер наголосив, що Росія має певні конкурентні переваги. "Ми можемо витримати паузу, якщо нас до цього змусять. І можемо витримати її досить довго", - заявив глава правління "Газпрому", слова якого наводить агенція.

Пізніше у цей же день міністр енергетики РФ Алєксандр Новак повідомив, що Росія не продовжуватиме транзитний контракт з Україною після 2019 року.

Як повідомлялось, "Газпром" після виходу з проекту "Південний потік" спочатку анонсував збільшення газових поставок до Туреччини розширенням потужностей газопроводу "Блакитний потік". Відтак росіяни заявили про плани спорудження підводного газопроводу "Турецький потік", який має доправляти російський газ як турецьким споживачам, так і кінцевим споживачам в Балканських країнах та країнах-членах ЄС. На думку росіян, це дозволить значно скоротити залежність "Газпрому" від української транзитної "труби".

Нагадаємо, що російський план зі спорудження "Турецького потоку" викликав різку критику з боку заступника голови Єврокомісії з питань енергетичного союзу Мароша Шефчовича. За словами Шефчовича, "Газпром" повинен поважати чинні договори і постачати необхідні обсяги газу в узгоджені пункти поставок.

На початку лютого поточного року Шефчович нагадав, що в Європі немає ні відповідної інфраструктури для розширення прийому газу з території Туреччини, ані необхідного на це попиту. Тоді ж він висловився за збереження транзиту газу через українську територію, називаючи його найдоречнішим варіантом з економічних міркувань. А в березні цього року Шефчович заявив, що коли йдеться про великі поставки європейським споживачам, не можна приймати рішення, не порадившись з ЄС та Європейською комісією.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.