Німеччина дистанціюється від НАТО

Автор/джерело -  © Дзеркало тижня



Дата публiкацiї - 10.06.2015 16:42 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=25111

Німеччина, як жодна інша країна НАТО, не хоче виконувати свої зобов’язання за договором, що випливає з дослідження американської компанії Pew.

Про це пише німецька газета Die Welt.

"Ні" зброї для України і "ні" військовій допомозі союзникам по НАТО, навіть якщо вони атаковані Росією. Така думка більшості німців, згідно з недавнім опитуванням", - зазначає оглядач газети Ансгар Грау.

Згідно із дослідженням, готовність дотримуватися договірних зобов’язань у німців найнижча серед західних країн. На питання про те, чи повинна країна-член Північноатлантичного Альянсу використовувати військові засоби для захисту свого союзника блоку в разі нападу на нього з боку Росії, 56 % німців відповіли "ні". Тільки 38 % німців виступили в такому разі за військову підтримку, що є виконанням п’ятої статті договору НАТО. "Це ставить Німеччину в кінець списку. У Польщі 34 % виступають проти військової підтримки союзника (48 % на користь), в Канаді, 36 % (53 % - за), у США і Великобританії 37 % (56 і 49 % відповідно – підтримують")", - йдеться в статті.

Єдиними країнами, де як і в Німеччині більше противників, ніж прихильників виконання договірних зобов’язань, є Франція (53 % проти 47%) і Італія (41 % проти 40 % на користь). Як заявив німецький політик, представник Християнсько-соціального Союзу (ХСС) Ханс-Петер Фрідріх, "свобода Європи вимагає, щоб всі - навіть німці – захищали Європу при необхідності".

Експерт із зовнішньої політики Партії зелених Юрген Тріттін заявив: "Більшість людей думають, що реальної загрози НАТО і ЄС немає, що й відобразилося в опитуванні", - сказав він. Німці виявилися також самими затятими противниками вступу України в НАТО. 57 % виступають проти цього приєднання, 36 % - за. Менше цифра прихильників тільки в Італії – 35 %, 46 % її громадян виступають проти вступу України в Альянс. У всіх інших країнах більше прихильників, ніж супротивників цього вступу: у Франції (55% - за, 44 % - проти), в Іспанії (57 % і 29 %), у Великобританії (57 % і 25 %), Польщі (59 % і 24 %), США (62 % і 28 %) і Канаді (65 % і 18 %).

Німеччина також проти постачання української армії зброєю. За це виступають лише 19 % німців, в Італії - 22 %, в Іспанії та Франції – 25% і 40 %, у Великобританії - 42 %, а у Польщі, яка особливо чутлива до загроз безпеці з боку Москви - 50 %. По іншу сторону Атлантики хочуть відправити зброю в Київ 44 % канадців і 46 % американців.

Як підкреслює оглядач газети, образ НАТО в Німеччині в цілому значно погіршився. А образ російського президента Владіміра Путіна сприймається деякими німцями позитивно. Так, в позитивному світлі бачать російського лідера 19 % німців Західної Німеччини, і 40 % - Східній.

Згідно з тим же дослідженням, американці менш охоче, ніж європейці готові надавати економічну допомогу Україні. У той же час американці більш охоче налаштовані, ніж європейці, на застосування військової сили проти Росії у випадку, якщо вона нападе на сусідню країну, яка є членом НАТО.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.