Лавров знову прибрехнув

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”



Дата публiкацiї - 6.12.2016 15:37 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=27079

Глава МЗС РФ Сєргєй Лавров заявив, що не існує жодних перешкод для тих, хто хоче приїхати в Крим і вивчити ситуацію з дотриманням прав людини на півострові.

Про це він заявив за підсумками переговорів з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, передає ТАСС.

"Що стосується Криму, ми про це вже говорили, там був спеціальний представник пана Ягланда в Криму", - сказав Лавров.

"Вважаємо, що це корисний крок, тому що для тих, хто щиро хоче подивитися своїми очима, як там справа з дотриманням прав людини в Криму, включаючи права і кримських татар, і українців, і інших меншин, немає жодних перешкод, щоб приїхати і на все це подивитися, зустрітися з будь-якою людиною, з якою буде цікаво поговорити", - заявив Лавров.

"Для тих, хто щиро зацікавлений у правозахисній стороні питання, не має жодних проблем організувати зручні умови в будь-які терміни для такого роду відвідування Криму", - підкреслив Лавров.

Глава МЗС РФ каже неправду, коли стверджує, що міжнародним правозахисникам не перешкоджають приїхати до Криму і подивитися на ситуацію з правами людини.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Сергій Вікторович Лавров у присутності Генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Ягланда свідомо ввів в оману присутніх на прес-конференції журналістів та їхні аудиторії, професійно і повністю спотворивши реальність, оскільки главі МЗС РФ добре відомо, що його підлеглі на всіх майданчиках послідовно і рішуче блокують будь-які спроби уповноважених міжнародних моніторингових правозахисних механізмів потрапити до окупованого Криму", - зазначив Кулеба.

За словами Кулеби, Росія хоче, щоб Крим моніторили лише особливі "щирі" фахівці, готові не акцентувати увагу "на такій дрібниці як окупація, і не дивитись туди, куди дивитись заборонено щирими співробітниками ФСБ".

Як відомо, 16 листопада ООН прийняла резолюцію по Криму. У документі засуджуються "обмеження прав людини, дискримінаційні заходи і практику стосовно жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади".

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляв, що зі вступом в силу рішення Верховного суду Росії про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу під загрозу укладення підпадають до 3 тисяч членів цієї організації.

Після окупації Криму Росією на півострові регулярно відбуваються затримання українських активістів, кримських татар, а також інших жителів Криму, що не мають відношення до жодної організації.

Так, 25 серпня 2015 суд у Ростові-на-Дону (РФ) засудив двох кримчан: українського режисера з Криму Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму і Олександра Кольченка - до 10 років колонії "за підготовку терактів в Криму".

Міжнародні організації визнали, що справа проти Сенцова і Кольченка є сфабрикованою і виступили з критикою на адресу РФ, вимагаючи звільнити їх.

За матеріалами "Української правди".


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.