У наступному році очікується рішення суду щодо захоплення російськими окупантами газових родовищ

Автор/джерело -  © УкрінформДата публiкацiї - 1.03.2019 15:51 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=29481

Сума компенсації за експропріацію кримських активів НАК “Нафтогаз України” може бути названа Гаазьким трибуналом на початку 2020 року.

Про це на брифінгу повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Ми змогли довести, що Росія, як держава, винна у втраті наших активів і має за це відповідати. Тобто, надати НАК "Нафтогаз України" компенсацію. Сподіваємося, що десь на початку наступного року ми отримаємо рішення щодо суми компенсацій", - розповів Коболєв.

За його словами, справа Нафтогазу мала певні особливості порівняно з аналогічними справами.

"Якщо ви пам’ятаєте події лютого-березня 2014 року, то незаконна кримська влада, яка захопила за допомогою російських військових органи управління АР, спробувала створити доказову базу, яка була побудована навколо концепції, що начебто вони своїми рішеннями, своїми діями націоналізували активи, що належали НАК. Нам вдалося довести, що захоплення активів відбулося РФ одразу після анексії Криму", - додав Коболєв.

Він висловив думку, що саме це стало головною перемогою трибуналу.

Як повідомлялося, Нафтогаз ініціював арбітражне провадження проти Російської Федерації у жовтні 2016 року відповідно до Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації «Про сприяння та взаємний захист інвестицій», більш відомої як українсько-російська інвестиційна угода. Постійний третейський суд у Гаазі провів слухання щодо юрисдикції у травні 2018 року.

Арбітражне провадження проти Російської Федерації спільно з материнською компанією ініціювали шість підприємств Групи Нафтогаз – ДАТ «Чорноморнафтогаз», АТ «Укртрансгаз», ТОВ «Лікво», АТ «Укргазвидобування», АТ «Укртранснафта», ДК «Газ України».

Постійна палата третейського суду в Гаазі 28 лютого визнала, що Росія порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств у Криму.

Даним рішенням трибунал не визначив суму збитків Нафтогазу. Розмір збитків буде встановлено на наступному етапі процесу. Експерти Нафтогазу оцінюють вартість експропрійованих у Криму активів щонайменше у 5 млрд дол. США.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.