В уряді пояснили, чому обмежили “зелений” тариф для домогосподарств

Автор/джерело -  © УкрінформДата публiкацiї - 26.04.2019 15:14 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=29668

Закон про “зелені” аукціони стримуватиме зростання тарифів на електроенергію для населення, обмеживши “зелений” тариф.

Про це під час години запитань до уряду сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

"Вчора законом виправляли помилку, якою були зафіксовані найвищі у Європі тарифи. Не право Верховної Ради формувати тарифи, це право незалежного регулятора. Вчора Верховна Рада нарешті обмежила тарифи, які виходять за рамки розумного", - сказав Насалик.

Він наголосив, що "зелений тариф" зберігається для домашніх домогосподарств розміром до 50 кВт.

"Вони генерують для себе, а не на ринок. Як би ми цього не зробили, споживачам довелось би платити по 4 гривні (за кіловат- годину - ред.). Спитайте, чи готові вони?" - додав Насалик.

Як повідомлялося раніше, вчора парламент ухвалив закон про "зелені" аукціони. Згідно із законом, нинішня система підтримки суб’єктів господарювання "зеленими" тарифами буде діяти до 2030 року. Документ передбачає впровадження "зелених" аукціонів із 2020 року та обов’язкову участь у них інвесторів сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт та вітроелектростанцій потужністю понад 5 МВт.

Передбачено знизити чинний "зелений" тариф для сонячних електростанцій до 2020 року на 25%, а у 2021–2023 роках - на 2,5% щорічно. Для вітрових електростанцій потужністю понад 2 МВт тариф пропонують знизити до 2020 року на 10% без подальшого щорічного зниження. Тариф на енергію з біомаси та біогазу запропоновано зберегти на нинішньому рівні.

Для домашніх сонячних електростанцій потужністю до 50 кВт тариф планують знизити на 10% до 2020 року.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.